Zavřít reklamu

3D iPad display - iconMyslíte si, že iPad a celkově tablety se již nemohou posunout dále, než běžným vylepšením základních komponent? Že již nenabídnou nic přepravtného a budou v podstatě stále stejné? Pokud ano, tak se mýlíte, jelikož Apple pracuje na něčem opravdu převratném. V součastnosti se vám to může zdát jako vzdálená budoucnost, avšak až zas tak vzdálená být nemusí. Podle nedávných zpráv Apple totiž pracuje na 3D displeji, kterým by měl být osazen jeho jablečný tablet iPad. S touto technologií měl původně prorazit Microsoft, ten však od 3D displeje opustil.

Před pěti lety, kdy byla představena první generaci iPadu, se jednalo o převratný produkt, kdy tehdy Steve Jobs všem ukázal, jak má vypadat tablet a okamžitě tak smetl všechny dosavadní pokusy o tablety v tehdejší době. Dnes si iPad drží výsadní postavení na trhu, avšak statistiky naznačují, že o něj už není takový zájem, jako tomu bylo v minulosti. To by se však mělo změnit, jelikož Apple pracuje na 3D displeji, kterým by měl opět udat směr. Displej iPadu by tak už neměl být plochý, ale měl by vystupovat přímo do prostoru. Displej by měl být schopný se sám zformovat do příslušného tvaru, aby tak co nejlépe zachytil objekty.

To by mělo za výsledek nové možnosti jak pro uživatele, tak především pro programátory. Ti by totiž mohli své aplikace udělat přesně na míru 3D displeji a uživatele by tak více lákalo s těmito daty v 3D pracovat. Značného progresu by se tak dočkaly především aplikace zaměřené na architekturu, modelování a podobně.

V laboratoři Applu začali zkoumat důsledky interakce uživatelů s tvarově se měnícím displejem. Byl vytvořen sloupcový graf 10×10, který by měl reprezentovat vizualizace různých dat, jejich filtrování, organizování do různých sloupců a řádků, atd. Bylo zjištěno, že 3D data motivují uživatele, aby s nimi přímo pracovali, tedy manipulovali s jednotlivými body.

*zdroj: objevit

Související články

Dnes nejčtenější

.