Zavřít reklamu

touch idJedním z charakteristických designových prvků iPhonu je bez debaty Home Button, který Apple společně s verzí iPhone 5s vybavil Touch ID. Již v té době se zastavila většina spekulací o tom, že se Apple Home Buttonu chce zbavit aby tak mohl zvětšit displej bez nutnosti zvětšení těla telefonu. Home Button, dnes již známý spíše pod označením Touch ID v iPhonech zůstane a co víc, Apple s ním má velkolepé plány.

Patentová přihláška, která se nedávno objevila na veřejnosti nejen že svědčí o tom, že se Apple Touch ID nezbaví, ale právě naopak jej chce využít v co největší možné míře. Stisknutím tlačítka by bylo například možné spustit vyhledávání ve spotlight nebo by se například Touch ID začlenilo jako součást her. Směrem kterým byste tlačili na Touch ID by se pohyboval objekt na displeji a mohli byste tak ovládat hry bez toho, aniž byste se dotkli displeje.

Tlačítko Home Button nesoucí na sobě senzor Touch ID by se tak změnilo v podstatě v Joystick, kterým byste však fyzicky nepohybovali. Senzor Touch ID by zaznamenal tlak prstu a na základě něj by převedl do hry nebo aplikace pohyb ve směru, ve kterém vyvíjíte tlak na Touch ID. Apple chce zkrátka využít tento prvek v maximální možné míře a musím uznat, že právě využití Touch ID jako Joysticku skutečně dává smysl. Samozřejmě opět musíme připomenout, že se jedná o patent, kterých má Apple tisíce a jen málo které z nich kdy použije ve svých zařízeních. Uvidíme tedy, jaký případ nakonec bude využití Touch Id.

applepatent
applepatent2-1

*Zdroj: businessinsider.com

Dnes nejčtenější

.