Zavřít reklamu

Jste majiteli sluchátek AirPods Pro a pozorujete u nich při pohybu zvláštní zvuky připomínající chrastění? Pak pro vás máme svým způsobem dobrou zprávu. Nejste totiž v žádném případě jediní na světě. Na nepříjemný zvuk si totiž začíná v poslední době stěžovat čím dál tím větší počet jablíčkářů, který svými stížnostmi plní diskuzní fóra Applu i nejrůznějších internetových magazínů. 

Jak již bylo zmíněno výše, zvláštní zvuk připomínající chrastění se v AirPods Pro ozývá jen v případě, že je jejich uživatel se sluchátky v uších v pohybu. Poměrně zajímavé je rovněž to, žě někteří uživatelé zaznamenávají chrastění i u vypnutých AirPods, z čehož lze usuzovat, že se jedná o hardwarový a nikoliv softwarový problém. To svým způsobem potvrzuje i postoj Applu k celému problému. Namísto rady uživatelům ohledně vyčkání na firmwarovou aktualizaci totiž sluchátka s tímto problémem rovnou vyměňuje, což je poměrně zvláštní. 

Co přesně může za problémem stát nelze v tuto chvíli s jistotu říci. Jelikož se však problém objevuje až po pár měsících používání, jako jedno z nejpravděpodobnějších vysvětlení se jeví například odpadávající lepidlo, které se v těle sluchátka nekontrolovatelně pohybuje. Ať už je pravda jakákoliv, dá se očekávat, že se Apple problému již brzy postaví čelem a pokusí se jej například drobnou změnou ve výrobě odstranit. Do té doby bude nicméně nutné takto postižená sluchátka vyměňovat v rámci reklamací. 

Související články

Dnes nejčtenější