Zavřít reklamu

Hned na začátek se vám k něčemu přiznám – hudbu opravdu „žeru“. Nebojím se lehce troufale říct, že nebýt hudby, tak tady nejsem ani já. Hudba pro mne znamená opravdu hodně, jelikož ji poslouchám všude. Ať už je to při cestě do školy v autě, při uklízení či při práci. A právě u práce se chci zastavit. Jelikož na magazín Letem světem Applem píšu články každý den již po dobu několika měsíců, tak mám zavedený určitý režim. Jednoduše při psaní článků poslouchám určitý styl hudby, a to takový, aby mě nerozptyloval a zároveň abych se cítil uvolněný.

Po celou tu dobu jsem hudbu poslouchal z klasických EarPodů, které vám Apple přibalí ke každému iPhonu. Kabel mi sice občas vadil a párkrát mě napadlo, jaké by to bylo mít bezdrátová sluchátka, avšak nikdy jsem se nedokopal k tomu, abych si jedny takové pořídil a nebo alespoň vyzkoušel. Když se poté v redakci objevila možnost vyzkoušet si bezdrátová sluchátka Urbanears Plattan II, ani chvíli jsem neváhal, protože to pro mě mohlo znamenat „revoluci“ v tom, jak jsem doposud pracoval. Po několika dnech s těmito sluchátky vám tedy přináším recenzi, ve které se vám pokusím popsat všechny mé postřehy.

Oficiální specifikace

Na začátek každé recenze většinou uvádím oficiální specifikace v podobě několika čísel a termínů, a v tomto případě tomu také nebude jinak. Společnost Urbanears je Švédská značka, která je především ve streetové kultuře vcelku známá. Je známá především kvalitním zvukem a i velmi povedeným designem svých produktů. První generace těchto sluchátek byla představena už před téměř desíti lety v roce 2009. Od té doby až po rok 2016 se sluchátka dočkala nespočtu různých vylepšení. Na konci roku 2016 se pak společnost rozhodla pro vydání druhé generace svých oblíbených sluchátek a právě na ty se v dnešní recenzi zaměříme.

Sluchátka Urbanears Plattan II disponují 40mm měniči s impedancí 32 ohmů. Frekvenční rozsah je poté 10 Hz až 20 kHz, citlivost dosahuje 99 db. Hmotnost sluchátek nepřesáhne hranici 130 g, sluchátka jsou tedy velice lehká. Velice zajímavou součástí sluchátek je joystick, pomocí kterého můžete měnit hudbu a ovládat hlasitost – o joysticku ale později. Poslední věcí, kterou v tomto odstavci zmíním, je funkce ZoundPlug – na levé mušli se nachází výstup pro 3,5mm jack, pomocí kterého můžete připojit druhý pár sluchátek. Osoba s druhými sluchátky tak může poslouchat stejnou hudbu, jako posloucháte vy.

Balení a zpracování

Balení sluchátek Urbanears Plattan II je vcelku jednoduché a rozhodně se nemá za co stydět. Pokud se rozhodnete pro koupi těchto sluchátek, můžete se těšit na malou, stylovou krabičku. Na čele této krabičky se nachází název sluchátek a branding Urbanears. Po dalších stranách se nachází různě vyobrazená sluchátka Plattan II, zajímavý je poté obrázek na zadní straně, kde se nachází vcelku podrobný popis veškerých předností a funkcí těchto sluchátek. Uvnitř samotného balení se samozřejmě nachází samotná sluchátka Urbanears Plattan II, nesmí ale také chybět dobíjecí microUSB kabel společně s knížkou představující návod v několika jazycích.

Po stránce zpracování jsou tato sluchátka velmi kvalitní, a to jak zvukově, tak designově. Design sluchátek je opravdu jedinečný a co mě osobně velice překvapilo je, že jsou sluchátka opravdu lehká. Mušle jsou malé a nedáte do nich celé ucho, i přesto ale sluchátka velice dobře izolují od okolního ruchu. Pokud navíc budete chtít sluchátka někam přenést, můžete je jednoduše pomocí „zlomení“ mušlí složit. Most spojující obě mušle je parádně ohebný a rozhodně se přizpůsobí jakémukoliv tvaru hlavy.

Celkově mě zpracování těchto sluchátek opravdu baví. S největší pravděpodobností je to právě díky povrchovému zpracování – já mám konkrétně na testování modrou barvu s označením Indigo. Dohromady je k dispozici hned deset barev, včetně bílé, červené, růžové a dalších. Zcela jistě si tedy najdete tu, která se bude co možná nejvíce líbit právě vám.

V posledním odstavci této části bych vám chtěl „představit“ joystick, který se nachází na pravé mušli. Svým vzhledem tento joystick připomíná spíše jakési tlačítko, avšak nenechte se zmást – nejedná se o klasické tlačítko. Pomocí tohoto joysticku můžete hudbu pozastavit, zatlačením do různých směrů poté můžete například přeskakovat skladby a nebo měnit hlasitost. Pokud zkombinujete možnost stisknutí a zatlačení do různých směrů, můžete skladby převíjet. Dobrou zprávou je, že tyto sluchátka jsou kompatibilní jak s Androidem, tak i s iOS. Bez problému tedy s nimi můžete telefonovat a ovládat hovory. Na iOS pomocí těchto sluchátek můžete dokonce aktivovat Siri – stačí dvakrát kliknout.

Zvuk a výdrž

Hudbu sice poslouchám každý den, nejsem ale úplný hudební fanatik. Osobně preferuji převážně rap a klasické disco, každopádně sluchátka jsem vyzkoušel snad na všechny možné žánry. Ze začátku jsem si všiml lehce nevýrazných basů, avšak jak to u všech sluchátek bývá zvykem, tak chvíli trvá, než se rozehrají. Po pár hodinách už jsem ani s basy neměl žádný problém. Sluchátka hrají opravdu výborně, bez problému zvládají jakýkoliv typ hudby. Osobně si myslím, že sluchátka Urbanears Plattan II hrají i s ohledem na svou cenovku naprosto skvěle a zcela jistě budou většině uživatelům určitě vyhovovat.

urbanears_plattan_2_foto

Další otázkou je dlouhodobý poslech hudby. Velice často tomu u sluchátek bývá tak, že s nimi na hlavě nevydržíte déle, než několik hodin. Tento scénář se však u sluchátek Urbanears Plattan II nekoná. Z osobní zkušenosti mohu říct, že ani po šesti hodinách, kdy jsem sluchátka snad ani jednou nesundal, mě z nich hlava ani uši nebolely. Naopak bych byl dokonce schopný sluchátka na hlavě nechat dalších několik hodin. Za to vděčím především velice příjemným mušlím, které se uším přizpůsobí jako zadek na hrnec. Samozřejmě nesmím zapomenout zmínit joystick, díky kterého si můžete jednoduše korigovat to, co chcete poslouchat.

A jak je to s výdrží sluchátek? Jednoduše řečeno – naprosto famózní. Poprvé jsem sluchátka na 100 % nabil před pěti dny a v průměru jsem hudbu poslouchal asi tři hodiny denně. To máme dohromady patnáct hodin a sluchátka ještě stále nepotřebovaly nabít. Výrobce na krabičce uvádí výdrž přes 30 hodin, což je dle mého názoru naprosto reálné. Mimochodem, ani AirPods od Applu nezvládnou na jedno nabití hrát 30 hodin v kuse.

Závěr

Pokud hledáte sluchátka, která jsou designově naprostou peckou a zároveň parádně hrají, tak jsou Urbanears Plattan II tím pravým ořechovým. Osobně s nimi nemám ani po delším poslechu žádný problém. Zvuk sluchátek je čistý, bez šumu a především není přebasovaný. Dle mého názoru si taktéž zcela zamilujete joystick na pravé mušli, jelikož vám ušetří opravdu hodně času, který promrháte při klasickém přeskakování skladeb. Baterie navíc vydrží opravdu dlouho, tudíž se nemusíte bát, že by vás sluchátka Urbanears Plattan II někdy nechala ve štychu.

Slevový kód a doprava zdarma

Ve spolupráci se společností SvětSluchátek.cz jsme si pro vás připravili na recenzovaná sluchátka Urbanears Plattan II akční cenu. Cena sluchátek je speciálně pro naše čtenáře 1.899 Kč včetně dopravy. Stačí při objednávce připsat do poznámky (bez uvozovek) „SVĚTSLUCHÁTEK„. Tato akce trvá pouze týden po vydání této recenze, tudíž určitě neváhejte a využijte ji dříve, než bude pozdě.

urbanears_plattan2_fb

Dnes nejčtenější

.