Zavřít reklamu

Přestože nový iPhone SE 2. generace na pulty obchodů dorazí oficiálně teprve zítra, už se dočkal softwarové aktualizace. Vysvětlení tohoto na první pohled zvláštního kroku ze strany Applu je přitom ve své podstatě naprosto jednoduché. Nové iPhony mají totiž předinstalovaný iOS 13.4, který byl vydán 24. března a který obsahoval drobné chyby, jenž Apple opravil softwarovým updatem iOS 13.4.1. Jelikož však již byly iPhony zabalené a tedy je nebylo možné aktualizovat, musel Apple přistoupit k tomu, že den před oficiálním vypuštěním telefonu pro něj vydá update, který na ně bude po první aktivaci nainstalován.

Obsah aktualizace je stejný jako u všech ostatních iPhonů. Přináší konkrétně:

  • Opravu problém, v jehož důsledku se nemohla zařízení s iOS 13.4 účastnit FaceTime hovorů se zařízeními se systémy iOS 9.3.6 a staršími nebo OS X El Capitan 10.11.6 a staršími
  • Řeší chybu v aplikaci Nastavení, která způsobovala selhání výběru rozhraní Bluetooth z nabídky rychlých akcí na ploše

Pokud budete na nový iPhone přecházet z iPhonu, ve kterém máte iOS 13.4.1 nainstalovaný, nezbude vám v případě, že si budete na iPhone SE 2. generace přenést své zálohy, nic jiného než telefon na iOS 13.4.1 aktualizovat. Pokud však budete přecházet z iPhonu s iOS 13.4 či starším, aktualizaci iPhonu SE 2 můžete zítra bez problému odložit a nainstalovat si jej až ve chvíli, kdy uznáte sami za vhodné. To může být de facto kdykoliv, jelikož update nepřináší žádné zásadní opravy, bez kterých by nebylo možné iPhony používat.

Související články

Dnes nejčtenější