Zavřít reklamu

Když Apple vloni v červnu poprvé světu ukázal nový iOS 12, potěšil jím zejména majitele starších iPhonů a iPadů. Novinka, kterou je možné nainstalovat na všechna zařízení kompatibilní s iOS 11, totiž vrátila na tato zařízení ztracený výkon a svižnost, díky čemuž je jejich využívání takřka stejně příjemné, jako bylo pár dní po jejich koupi. Pokud jste však doufali, že se Apple vydá touto cestou i letos a iOS 13 si nainstalujete opět na iPhony 5s či iPady Air, jste na omylu – tedy alespoň zpráv z Izraele.

Zdroje portýlu Verifier, které jsou údajně obeznámeny s plány Applu, tvrdí, že letošek se ponese v duchu zaříznutí velkého množství starších iPhonů a iPadů. iOS 13 by měl totiž být stoprocentně kompatibilní jen s iPhony 7 a novějšími a iPady 6., 7. generace a řadou Pro. Pokud však vlastníte iPhone 5S, 6, 6S či SE, iOS 13 na něj údajně již nenainstalujete – tedy neměli byste. U prvních dvou modelů si jsou zdroje stoprocentně jisté, zbylé dva modely pak prý zatím zcela potvrzeny nejsou. 

Bude iOS 13 vypadat takto? (koncept Johna Calkinse):

Co se pak týče iPadů, i zde bychom se prý měli dočkat velké čistky. Kompatibilní totiž budou s iOS 13 jen nové iPady 6. a 7. generace spolu s iPady Pro. Naopak všechny generace iPadu mini (vyjma páté, která je v prací) a iPady Air 1. a 2. generace si již iOS 13 neužijí. To samé pak platí i o poslední generaci iPodu touch. Zcela vyhráno však nemáte ani v případě, že vlastníte některý z novějších modelů. iOS 13 na něj sice nainstalujete, podle Izraelců však může být u starších verzí výrazně okleštěný, což si lze vykládat jako snahu Applu přinutit své zákazníky k přechodu na nejnovější modely. 

V tuto chvíli je těžké říci, zda jsou informace z Izraele pravdivé či nikoliv, jelikož má tento portál průměrnou úspěšnost svých předpovědí. Faktem však je, že se o zaříznutí vícera produktů v souvislosti s iOS 13 hovořilo v uplynulých měsících již několikrát, přičemž jej potvrzovalo hned několik na sobě nezávislých zdrojů. O takto razantním kroku však slyšíme poprvé. Zatím bychom jej tedy měli brát spíše s rezervou. 

iOS 13 concpet fb

Související články

Dnes nejčtenější

.