Zavřít reklamu

Jedna z největších novinek blížícího se iOS 13.4 bude možnost nahrát do iPhonu NFC klíče k automobilům s podporou bezklíčkového odemykání či startování a ty následně bez nutnosti spouštění jakékoliv aplikace automobilek používat k odemčení a nastartování auta. Včera vydaná druhá beta pak přináší o této novince celou řadu dalších zajímavých informací. Víme už například to, jak půjdou digitální klíče od vozů sdílet s okolím, či jak budou zabezpečeny. 

Podle testerů iOS 13.4 Beta 2 bude sdílení klíčů k vozům probíhat přes aplikaci Zprávy. Sdílené klíče budou moci uživatelé, kteří je obdrží, využít jak na iPhonu, tak i na Apple Watch a to buď jednorázově, dočasně či nastálo. Co se týče zabezpečení klíčů, druhá beta vyvrátila obavy z jeho nedostatečné úrovně. Klíče totiž bude možné využít jak v “expresním módu”, díky kterému nebude nutné při odemykání či startování používat Touch ID, Face ID či PIN, tak i v klasickém bezpečném módu známém třeba z Apple Pay. Ten tak bude pro aktivaci vyžadovat ověření právě skrze kódy, potažmo skeny obličeje či otisků prstů. Uživatelé se tak nebudou muset obávat toho, že pokud by svůj telefon náhodou ztratili, bylo by automaticky v ohrožení i jejich auto. 

V tuto chvíli není bohužel zcela jasné, u jakých vozů si novinku užijeme. Z bet totiž vyplývá mimo jiné to, že pro podporu Apple CarKey budou muset automobilku uzavřít s Applem alespoň elementární partnerství, což jim otevře dveře k softwaru, který by měly poskytovat jak pomocí updatů, tak i nativně v nových vozech. Je však otázkou, zda se jim do toho bude chtít, potažmo jak rychlé s uzavíráním partnerství budou. V tomto směru tak nezbývá než doufat, že si Apple nebude diktovat žádné nesmyslné požadavky a partnerství s ním co nejdřív uzavřou všechny hojně využívané automobilky. Jasněji bychom měli mít v tomto směru snad už příští měsíc, ve kterém by měla proběhnout první letošní Keynote. Právě na té bychom se mohli prvního seznamu automobilek s podporou CarKey dočkat. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější