Zavřít reklamu

I přesto, že se iOS 13 oproti minulé verzi iOS 12 po grafické stránce nijak neliší, tak se můžou najít uživatelé, kteří mají u starších iPhonů problém s výkonností. Mnohem větší „nápor“ na výkon však vznikl u zbrusu nového operačního systému iPadOS 13, který sice vychází z iOS 13, avšak na jablečné tablety kromě spousty nových funkcí přináší také grafické změny. U starších iPadů je tedy o mnoho více pravděpodobnější, že se budou v rámci operačního systému zasekávat. Pojďme se tedy společně v tomto článku podívat na to, jak můžete starší iPhony a iPady s novým operačním systémem iOS 13, respektive iPadOS 13, zrychlit zjednodušením systémových animací.

Jak zrychlit iOS 13 a iPadOS 13 zjednodušením animací systému

Na vašem iPhonu či iPadu, na kterém máte nainstalovaný nejnovější operační systém iOS 13/iPadOS 13, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku s názvem Zpřístupnění, kterou rozklikněte. Poté, co se dostanete do nastavení zpřístupnění, tak v horní části rozklikněte sekci Pohyb. Zde už poté stačí aktivovat funkci s názvem Omezit pohyb. Název této funkce je poněkud zavádějící, možná by se více hodilo pojmenování omezit animace. Tak jako tak, aktivací funkce Omezit pohyb dojde právě ze zjednodušení animací systému, čímž se systém stane méně náročným na výkon.

Poté, co aktivujete funkci Omezit pohyb, se vám objeví další funkce s názvem Preferovat prolínání. Tato funkce po aktivaci zaručí, že některé prvky uživatelského rozhraní budou využívat klasické animace prolínání. Ještě více můžete vašemu iPhonu či iPadu ulevit, pokud v sekci Pohyb deaktivujete funkci Přehrávat efekty zpráv, čímž dojde k tomu, že se vám v aplikace Zprávy nebudou přehrávat efekty, které vám někdo společně se zprávou pošle.

Dnes nejčtenější

.