Zavřít reklamu

Zatímco Apple Watch mají watchOS, iPhony iOS, iPady, iPadOS, Apple TV tvOS a Macy zase macOS, chytrý reproduktor HomePod operační systém s vyhraněným názvem nemá. Možná i proto jsou jeho updaty sledovány méně než aktualizace jiných operačních systémů. To je však vcelku škoda, jelikož kvůli tomu světu unikla poměrně velká změna, která se OS HomePodu dotkla. 

Operační systém HomePodu byl od prvopočátku založen na systému iOS, který byl pro potřeby chytrého reproduktoru jen mírně modifikován. Když však Apple v březnu vydal pro HomePod OS 13.4, od iOS se svým způsobem odtrhl a systém pro chytrý reproduktor začal stavět na tvOS – tedy operačním systému pro jeho chytrou televizi Apple TV. I ten sice z iOS vychází, nicméně je výrazně modifikován právě pro potřeby televize a tudíž jej lze považovat stejně jako watchOS či iPadOS za samostatný systém. 

Proč se Apple k odklonění se od iOS a nástupu na tvOS u operačního systému pro HomePod rozhodl není v tuto chvíli jasné, jelikož jsme se zatím nedočkali žádného oficiálního vyjádření. Pravděpodobných vysvětlení je nicméně hned několik, přičemž mezi ty nejpravděpodobnější patří v tuto chvíli snaha Applu zjednodušit si při vývoji a nasazování novinek pro HomePod práci, jelikož si je tento produkt daleko podobnější s Apple TV nežli s iPhonem. Další možností je pak chystané zaříznutí podpory procesoru A8 v nové verzi iOS. Právě tento procesor totiž v HomePodu tepe a tak je možné, že kvůli snaze zachovat chytrý reproduktor v provozu Apple jednoduše zvolil cestu nejmenšího odporu a reproduktor tak zachránil. 

V tuto chvíli není jasné, zda se Apple v následujících dnech k novince vyjádří či nikoliv. Nicméně vzhledem k tomu, že je obecně na novinky ohledně OS HomePodu poměrně skoupý se dá očekávat, že se žádných detailů z jeho strany nedočkáme, byť by rozhodně byly zajímavé. Na druhou stranu, přerod OS HomePodu se ve výsledku absolutně v ničem neprojeví a tudíž může být běžným uživatelům naprosto jedno. 

Související články

Dnes nejčtenější