Zavřít reklamu

Úniky informací ohledně Apple produktů jsou v posledních dnech takřka na denním pořádku. Je však nutné podotknout, že za některé si může přímo Apple svým poměrně laxním přístupem. Přesně ten stojí velmi pravděpodobně i za čerstvým potvrzením názvu jeho chystaného lokalizátoru, který se objevil na jeho videu na YouTube konkrétně věnovaném vymazání iPhonu.

Na videu níže si můžete v čase 1:30 všimnout výrazné zmínky o jakémsi AirTags, za kterým se neskrývá zcela určitě nic jiného než právě chystaný lokalizátor. Tento název se totiž objevoval už v betách iOS 13 a 14 a zároveň si jej Apple relativně nedávno zaregistroval. K produktu se navíc skutečně hodí a tudíž není pochyb o tom, že se za ním skrývá právě on. 

[Aktualizace]: Apple již video odstranil. Nicméně níže si můžete prohlédnout screenshot zachycující název AirTag v systému iOS.

Na vlastním lokalizátoru nebo chcete-li lokalizačním přívěsku pracuje Apple již poměrně dlouho. První úniky, které tyto snahy odhalily, se totiž datují zhruba do půlky loňského roku, přičemž s jeho představení se počítalo v září 2019. Nic takového se však nakonec nestalo a zprávy o jeho vývoji kvůli tomu utichly. S blížícím se WWDC, na kterém by si měl odbýt podle některých zdrojů, svou premiéru, nicméně zase začaly přibývat. 

Screen-Shot-2020-04-02-at-2.19.35-PM
Zdroj: Apple

Hlavní zbraní lokalizátoru Applu bude jeho plná integrace do aplikace Najít, kterou se bude odlišovat od veškeré konkurence. Zařízení by mělo disponovat reproduktorem, určitou voděodolností, ale také například čipem U1, který by měl hrát klíčovou roli v jeho vyhledávání přes zařízení s podporou ARKitu a s tímto čipem v těle. Díky němu by totiž měla být jeho poloha vždy určena na několik centimetrů přesně, což je rozhodně vítaný bonus. Více informací o AirTagu se můžete dočíst v našem starším článku. 

Související články

Dnes nejčtenější

.