Zavřít reklamu

Včera večer Apple po šesti veřejných betaverzích vydal ostrou verzi iOS 13.4. Běžné uživatele většinou zajímá, jak se aktualizace podepíše na svižnosti systému a výdrži baterie. Na rychlost systému jsme se podívali již včera a je na místě povědět, že výsledky nejsou vůbec zlé, což se ale s přihlédnutím k šesté betě spíše čekalo. Otazník visel nad výdrží baterie, jelikož tento test na poslední betě iOS 13.4 dopadl špatně, neboť si polepšil pouze iPhone XR. Dnes se tedy podíváme, zda se něco za týden změnilo.

Test probíhal v Geekbench 4, a to u iPhonů SE, 6s, 7, 8, XR a 11. Výsledky byly porovnány jak s iOS 13.3.1, tak i s ne zrovna v tomto ohledu povedenou šestou betou iOS 13.4. Podáváme-li se na graf ve videu, výsledky jsou u jednotlivých modelů proměnlivé. U iPhonů SE a 6s jsou čísla v porovnání s iOS 13.3.1 takřka totožná. Radost ovšem zřejmě nebudou mít vlastníci iPhonů 7 a 8, jelikož výsledky těchto modelů se zhoršují a v obou případech jsou dokonce horší, než u zmíněné nepovedené šesté bety. Největší propad je u iPhonu 7, který v testu získal o 200 bodů méně oproti iOS 13.3.1 (pokles o více než 9 %), u iPhonu 8 je pak pokles zhruba o 4,5 %.

Radost mohou mít ovšem vlastníci iPhonu XR, kde graf stále stoupá a výsledky iOS 13.4 jsou oproti iOS 13.3.1 o něco přes 4 % lepší. Lepších výsledků v porovnání s předchozím operačním systémem dosáhl i iPhone 11, pro nějž dopadl test baterie u šesté bety katastrofálně. Důležitější než výsledky je ale samotné používání. Setkáváte se po aktualizaci s nějakými problémy s baterií?

Související články

Dnes nejčtenější

.