Zavřít reklamu

Apple před několika hodinami vydal speciální aktualizaci pro aplikaci AirPort Utility na iOS. I přesto, že samotné produkty z řady AirPort už jablečná společnost nevyrábí, nemohla uživatele těchto produktů jen tak odříznout. Proto i nadále poskytuje aktualizace, které jsou prostě čas od času potřeba.

V poslední aktualizaci toho nic moc nového nenajdete. Ostatně i samotný Apple ji označil jednoduše jedinou větou „Tato aktualizace přináší zlepšení ve stabilitě a bezpečnosti.“ Je v tom ale malinký háček. Uživatelé produktů AirPort, a také aplikace AirPort Utility, která se využívá pro jejich správu, si s příchodem iOS 13 začali stěžovat, že aplikace jednoduše nefunguje a nekomunikuje. Po této aktualizaci již vše šlape jako po másle. Kalifornský gigant tak očividně chtěl tento problém zamaskovat. Přece jenom, vypadalo by špatně, kdyby jedné z největších společností světa s příchodem nových operačních systémů přestaly fungovat nějaké aplikace či funkce. I přesto by si však aplikace ve zprávě o aktualizaci větu „Podpora pro iOS 13“ určitě zasloužila.

Poslední aktualizace, která se zařízení AirPort týkala, jsme se dočkali letos v létě. Tato aktualizace byla zaměřena především na bezpečnost a byla určena pro AirPort Express, Extreme a Time Capsule. Aplikace AirPort Utility tak byla aktualizována po více, než roční odmlce. Mnoho uživatelů tvrdí, že je ukončení produkce a vývoje zařízení AirPort veliká škoda. Používáte doma nějaký produkt z této produktové řady? Pokud ne, plánovali byste jeho zakoupení, kdyby Apple znenadání AirPort obnovil? Dejte nám to vědět do komentářů. Aplikace AirPort Utility můžete stáhnout zdarma z App Storu pomocí tohoto odkazu.

Související články

Dnes nejčtenější

.