Zavřít reklamu

Za dva dny uplyne přesně měsíc od vydání ostré verze iOS 13 pro veřejnost. Ten na iPhony a iPody touch přinesl celou řadu zajímavých novinek, přičemž po některých z nich prahli uživatelé dlouhé roky. Není se tak čemu divit, že přijetí nového systému je po prvním měsíci skutečně dobré. 

Apple dnes nabídl na vývojářském portálu první dlouhodobější statistiky přijetí iOS 13 a iPadOS 13, které prozrazují, že první jmenovaný systém už běží na polovině všech iPhonů a iPodu touch, což je velmi slušný výsledek. Jen pro zajímavost, loňský iOS 12, který byl mnohými vnímán jako omluva Applu za zpackaný iOS 11, dosahoval po prvním měsíci stejných výsledků, které byly už tehdy vnímány jako velmi dobré. Co se pak týče zařízení představených v posledních čtyřech letech, na těch je iOS 13 zastoupen z 55 %, což je o 2 % lepší výsledek, než kterého dosáhl iOS 12 před rokem. 

Zatímco iOS 13 si zatím vede skvěle, v případě iPadOS 13 Apple na tak skvělá čísla nedosahuje. Podle jeho statistik je o něj totiž sice zájem, avšak ani zdaleka tak velký jako o iOS 13 – běží totiž zatím “jen” na 33 % všech iPadů. Pravdou sice je, že byl vydán o týden později než iOS 13, ale na druhou stranu je podporován celou řadou iPadů, takže si nižší zájem o přechod nelze vykládat omezenou podporou. Mnohem pravděpodobnější je tak určitý strach, který mohou někteří uživatelé z přechodu mít. Apple totiž nový systém prezentuje de facto jako nový a především úzce zaměřený na iPady. Dá se však očekávat, že počáteční bázeň vymizí a k přechodu se nakonec odhodlá většina uživatelů iPadů. 

Vzhledem k tomu, že v dalších verzích iOS 13 a iPadOS 13 budou přibývat další a další novinky (byť drobnějšího charakteru), velmi pravděpodobně strmě poroste i celkové přijetí těchto systémů. Na jaké hodnoty se do příštího léta, kdy Apple představí iOS 14 a iPadOS 14 dostane si však zatím předpovídat nikdo nedovolí. Nicméně pokud půjde vše podle plánu, nízké tyto hodnoty nebudou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.