Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás prostřednictvím shrnujícího článku ze světa jailbreaku informovali o tom, že byla nalezena nová možnost, díky které bychom mohli i na nejnovějších iPhonech s iOS 13.3 provozovat jailbreak. Tato informace byla dnes prakticky potvrzena prostřednictvím tweetu uživatele Pwn20wnd, který stojí za jailbreakem unc0ver. Konkrétně se ve tweetu nacházela informace o tom, že již brzy započne první interní testování jailbreaku unc0ver pro nejnovější iPhony. O pár minut později už byla první verze unc0ver jailbreaku pro nejnovější iPhony s iOS 13 až 13.3 zaslána pro testování všem interním beta testerům.

Prozatím není 100% jisté, kdy se vydání jailbreaku na iOS 13 dočká široká veřejnost. Všechno to záleží na tom, jak jailbreak unc0ver obstojí v rámci interního testování. V případě, že bude vše probíhat podle plánů, tak se dá hovořit o dnech či hodinách, které nás od veřejného vydání dělí. Naopak, v případě, že budou objeveny bugy a chyby, tak se vydání samozřejmě opozdí. Mnoho vývojářů ze světa jailbreaku upozorňovalo uživatele na to, aby v případě, že chtějí jailbreak na svá zařízení nainstalovat, neaktualizovali na iOS 13.3.1, jelikož na tuto verzi iOS nebude jailbreak k dispozici. Pokud už tedy máte iPhone aktualizovaný na iOS 13.3.1, tak s potencionální instalací jailbreaku máte smůlu – Apple totiž přestal iOS 13.3 oficiálně podepisovat a neexistuje možnost, pomocí které byste mohli provést downgrade.

Jakmile dojde k vydání jailbreaku unc0ver, bude instalace velmi jednoduchá. S největší pravděpodobností se bude provádět skrze „alternativní App Store“. Díky tomu si bude jailbreak na iOS 13 – 13.3 schopen jednoduše stáhnout každý pokročilejší uživatel. I nadále bude samozřejmě k dispozici možnost instalace pomocí počítače či Macu, avšak v tomto případě uživatelé mohou riskovat zablokování svého vývojářského profilu. Někteří z interních beta testerů už se prostřednictvím Twitteru podělili o první informace týkající se jailbreaku a prozatím to vypadá velmi slibně. Konkrétně by měl být jailbreak unc0ver k dispozici na všechna zařízení s procesorem A12(X) – A13, tzn. iPhone XR, iPhone XS (Max), iPhone 11 a iPhone 11 Pro (Max) na iOS 13 – iOS 13.3. Na starší zařízení je poté k dispozici jailbreak checkra1n, který využívá neopravitelné hardwarové chyby checkm8.

Související články

Dnes nejčtenější

.