Zavřít reklamu

Pokud jste příznivci stolních počítačů z dílny Applu a zejména pak Macu mini, máme pro vás dobrou zprávu. Kromě představení nové generace MacBooků Air a iPadů Pro jsme se totiž před malou chvílí dočkali i oznámení “nového” Macu mini. Slovo nový je v tomto případě v úvozovkách zcela záměrně. Vylepšení totiž proběhlo jen na jedné frontě – konkrétně na té úložné. 

Základní Macy mini představené na podzim roku 2018 byly v základu osazeny 128 GB úložištěm, což je na dnešní dobu poměrně málo – tím spíš, když si za tento stroj i tak Apple účtoval na 23 990 korun. Ode dnešního dne však lze zakoupit “v základu” Mac mini s dvojnásobným úložištěm, tedy 256 GB SSD a to za stejnou cenu jako předtím – tedy za 23 990 korun. Vyšší varianta pak dostala do vínku místo 256 GB úložiště rovnou 512 GB úložiště, přičemž její cena zůstala zachována na 32 990 korunách. 

Dalších vylepšení se aktualizovaný Mac mini bohužel nedočkal. Stále tak v něm naleznete procesory Intel Core osmé generace či 8 GB RAM u základní varianty. Stejné je i jeho šasi a samozřejmě i obsah balení. I přesto se však jedná o příjemný upgrade, který učiní z tohoto stroje ještě větší lákadlo pro jeho cílovou skupinu. Dvojnásobné úložiště totiž zkrátka potěší. 

Související články

Dnes nejčtenější