Zavřít reklamu

Nabídku jablečných počítačů netvoří jen ikonické MacBooky a iMacy, ale také Macy, k jejichž plnému využití je potřeba připojení monitoru, myši a klávesnice. Bohužel, jak Mac Pro, tak Mac mini jsou v posledních letech Applem spíše přehlížené produkty. Zatímco však na nové generaci Macu Pro se již podle slov Applu pracuje, budoucnost Macu mini je stále ve hvězdách. 

Macy mini se posledního upgradu dočkali přesně 16. října 2014. Tehdy jim Apple nadělil dvoujádrové prcesory Intel Core i5, 4 či 8 GB RAM paměti (s možností objednat i 16 GB verzi), 500 či 1000 GB úložiště a grafiku Intel HD Graphics 500 u levnějšího modelu a Intel Iris Graphics u modelů dražších. Tehdy vcelku působivé specifikace jsou však již nyní značně zastaralé a necelých 16 tisíc za nejlevnější model si horko těžko obhájí. Podle slov Applu ale místo pro Mac mini v jeho portfoliu ještě v každém případě je. 

Takto Mac mini vypadá:

Otázkou zůstává, zda si slova Applu vyložit tak, že stávající verzi v nabídce ještě pár let ponechá, díky čemuž bude stále možné zakoupit poměrně levný Mac, byť s horším výkonem, nebo chystá jeho upgradovanou verzi. Právě druhá varianta se ale zdá podle mnohých analytiků daleko reálnější, přičemž některé zdroje dokonce tvrdí, že budoucí Mac mini bude cílit na profesionální sféru uživatelů. Kvůli tomu sice nejspíš ztratí alespoň částečně svou kompaktnost a jeho cena naroste, stane se z něj ale stroj, se kterým se musí i nadále počítat. 

Bude nová verze Macu mini vypadat nějak takto?:

Krom přesných specifikací upgradovaného Macu mini visí otazníky i nad jeho představením. Toho bychom se totiž mohli dočkat teoreticky už letos v říjnu, kdy by měl Apple představil i novou generaci iPadů Pro. Na druhou stranu, v posledních týdnech se téměř žádné úniky informací prozrazující detaily o novém Macu neobjevily, což je s ohledem na tento trend v minulosti poměrně zvláštní. Nechme se však překvapit. Třeba nám Apple svou novinkou vytře za pár dní zrak. 

Mac mini fb

Související články

Dnes nejčtenější

.