Zavřít reklamu

Včera večer rozeslal Apple poměrně nečekaně pozvánky na svou druhou podzimní Keynote. Ta proběhne konkrétně v pondělí 18. října od 19 hodin našeho času s tím, že na ní svět očekává odhalení nové generace MacBooků Pro s čipy Apple Silicon spolu s AirPods 3. generace. O prvních zmiňovaných produktech toho nyní víme díky leakerovi @dylandkt, který se v minulosti ukázal již mnohokrát jako velmi spolehlivý, relativně dost. 

Leaker víceméně jen oprášil to, o čem se v předešlých týdnech a měsících hovořilo nejčastěji. Potvrdil tedy například to, že novinky dorazí v základu se 16 GB RAM paměti a 512 GB SSD úložiště, což je mimochodem konfigurace, kterou Apple nasazoval i u základních 16” MacBooků Pro. V plánu je rovněž použití kvalitnější webkamery, která bude mít rozlišení 1080p namísto nyní používaných 720p. Zdroje leakera rovněž potvrdily použití mini LED displeje u obou chystaných modelů, zúžení rámečků kolem něj na úkor ikonického názvu modelu v jeho spodní části či přibalení nového typu nabíjecího adaptéru, byť stále není jasné, zda se bude jednat o MagSafe, nebo jen o adaptér s novým výkonem. 

Zatímco ve specifikacích má již svět relativně jasno, nad cenou visí v současnosti otazníky. Základní 16” model byl totiž po svém vstupu na trh poměrně drahé zařízení a nejeden uživatel proto očekává, že půjde Apple u i nové generace s cenou hodně vysoko. Na druhou stranu je ale samozřejmě brát v potaz to, že se má jednat o profesionální stroje určené pro uživatele, kteří ví, jak je naplno využít a kteří si tedy budou schopni vyšší cenovku obhájit. Přesto ale bude cenová politika jistojistě jedním z nejžhavějších témat diskuze okolo těchto novinek. 

Související články

Dnes nejčtenější