Zavřít reklamu

Počínaje dneškem, čili 7. listopadem 2018, začíná Apple ve světě prodávat své nové iPady Pro, MacBooky Air a Macy mini, které poprvé představil před osmi dny v New Yorku. Pokud jste si tedy svůj nový jablečný produkt v uplynulých dnech objednali, dnes byste jej měli dostat poprvé do rukou.

Všechny tři nové produkty mají rozhodně čím zaujmout. V případě iPadů Pro je to rozhodně výrazně přepracovaný design s úzkými rámečky a Face ID či brutální výkon, nový Air zase láká na Retina displej a nové barevné varianty a Mac mini může zaujmout velmi dobrým výkonem zabaleným do kompaktního těla, které Apple tentokrát obarvil do vesmírně šedé.

Jak je u Applu zvykem, nechá si i tentokrát za novinky pěkně zaplatit. Nový MacBook Air vás totiž v základní variantě se 128 GB SSD úložištěm a procesorem Intel Core i5 osmé generace vyjde na 35 990 korun, což je o 5 tisíc korun více, než kolik si Apple účtoval za základní model MacBooku Air v minulých letech. Je však potřeba brát v potaz to, že zatímco v minulých letech byly upgrady spíše kosmetické a zaměřovaly se na vnitřnosti, nový Air přináší přepracované šasi a Retina displej, čímž jeho cena narostla. Pokud je ale pro vás stále moc vysoká, Apple má v nabídce i jeho předchozí verzi s klasickým LCD displejem. 

V případě nových iPadů Pro jsou též ceny poměrně vysoké. Základní 11” model se 64 GB úložištěm totiž Apple prodává za 22 990 korun, větší 12” model pak za 28 990 korun též ve variantě s 64 GB paměti. Cena tabletu se však může vyšplhat v nejvyšší konfiguraci na téměř 50 tisíc korun za 11” model a téměř 56 tisíc korun za model s 12,9”. 

Třetí nedávno představenou novinku seženete “v základu” za 23 990 korun. Pokud však chcete Mac mini co možná nejvýkonnější, budete si muset připravit 132 190 korun. Za tuto cenu dostanete počítač se šestijádrovým procesorem Intel Core i7 8. generace s taktem 3,2 GHz, 64 GB RAM, 2 TB SSD úložiště či 10 Gb Ethernet. K ceně pak musíte připočíst i pořízení periferií.

Doufejme, že se tedy podaří těmito novinkami na trhu uspět. Právě v prodejích iPadů a Maců totiž Apple v poslední době tápe. To by se ale mohlo díky novým produktům změnit. Potenciál na to totiž určitě mají.

novy ipad
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější