Zavřít reklamu

Skoro by se chtělo až říci, že Microsoft vyhlásil softwarové tažení na platformu iOS. Před pár týdny vyšel jeho přepracovaný prohlížeč Edge, který si oblíbilo i mnoho uživatelů macOS a začalo jej používat jakožto výchozí. Dále jsme vás před pár dny informovali o vydání sjednocené aplikace Microsoft Office pro iPhony a dnes tady máme další zajímavou zprávu. Microsoft Defender, známá antivirová aplikace z Windows, se chystá i na mobilní platformy.

Společnost Microsoft oznámila, že má v plánu již brzy vypustit na světlo světa verzi antiviru Microsoft Defender určenou pro mobilní platformy iOS a Android, a to s konkrétním názvem Defender ATP. Tento antivir by měl, stejně jako ve Windows či v macOS, na zařízeních s operačním systémem Android nabídnout preventivní ochranu, detekci porušení ochrany systému a automatické rozhodování při nalezení hrozby společně s řešením. Jaké využití však bude mít Defender ATP v sandboxovém prostředí iOS je velkou neznámou. Většina klasických „antivirových“ aplikací pro iPhone nabízí pouze možnost určení, zdali bylo vaše zařízení ukradeno, ochranu proti phishingu, blokování hovorů a přístupu k VPN.

Více ohledně funkcí, kterých bychom se měli dočkat ve verzi Defenderu ATP pro iOS a Android, bychom se měli dozvědět další týden v rámci RSA Conference, která se bude konat v San Franciscu. Pokud si bude Microsoft udržovat podobné tempo a bude se i nadále zajímat o jablečné operační systémy, tak je dost možné, že se jeho řešení stanou mezi uživateli macOS a iOS čím dál tím více oblíbenějšími. Perfektním příkladem je v tomto případě již zmíněný přepracovaný prohlížeč Microsoft Edge stavěný na platformě Chromium, který si pochvalovali i naši čtenáři a mnoho dalších uživatelů na různých internetových fórech.

Související články

Dnes nejčtenější

.