Zavřít reklamu

Aj keď Steve Ballmer nedávno oznámil, že v priebehu najbližších 12 mesiacoch nadobro opustí pozíciu CEO Microsoftu, neznamená to, že sa do tej doby už nezúčastní žiadnej konferencie. Ballmer sa práve v priebehu dnešného dňa zúčastnil stretnutia s investormi, ale ako sám vraví, už sa ho zúčastňuje ako investor s 4% podielom, a nie ako výkonný riaditeľ spoločnosti. Na stretnutí sa prebralo niekoľko tém, predovšetkým o budúcnosti spoločnosti Microsoft.

Ballmer tvrdí, že budúcnosť mohla byť a môže byť svetlejšia, napriek množstvu chybných krokov, ktoré jeho vedenie za posledných 13 rokov spravilo. Za najväčší problém pritom považuje to, že sa spoločnosť v minulom desaťročí až príliš veľmi zaoberala systémom Windows na to, aby si uvedomila, že Apple a jeho iPhone spôsobujú revolúciu vo svete počítačov: „Ak je jedna vec, ktorú ľutujem, je obdobie krátko po roku 2000, keď sme sa tak zaujímali o Windows, že sme nemali možnosť presmerovať talent na novú kategóriu produktov menom Telefóny.“ Steve Ballmer sa v prvej polovici tohto roku rozhodol vykonať reštrukturalizáciu firmy, a rozdelil ju po vzore Applu. One Microsoft sa tak už nehodlá zameriavať len na softvér a služby, ale tiež do svojho portfólia hodlá zahrnúť dodatočný hardvér, predovšetkým tablety a smartfóny. Toto môže potvrdiť aj nedávna akvizícia mobilnej divízie Nokie.

microsoft

Spoločnosť chce so svojimi službami expandovať aj za svoje hranice a opäť sme sa mohli dopočuť zmienky o sade Office pre iPad. Podľa Qi Lu, vedúceho oddelenia pre softvér a služby, sa kancelárska sada dostane na iPad až vtedy, keď bude pripravená a finančne zmysluplná. Jednať by sa malo predovšetkým o kľúčový softvér, teda Outlook, Word a Excel, no objaviť sa môžu aj iné aplikácie, napríklad PowerPoint. Microsoft si navyše pripravuje Gemini update pre Office 2013, ktorý prinesie plnú podporu pre prostredie Windows Modern a bude tak prispôsobená pre tablety.

Office-365-retail
*Zdroj: BusinessInsider

Související články

Dnes nejčtenější

.