Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 11.1.2016 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: Apple Historie, Mac, Vše o Apple Komentářů: 5

Internet Explorer LogoUž v najbližších dňoch nastane udalosť, na ktorú sa celý internet teší zhruba tak ako na oznámenie nového iPhonu. Už budúci utorok totiž Microsoft definitívne ukončí technickú podporu pre jeho kvázi-prehliadača Internet Explorer. Ale zas, keď sa tak nad tým zamýšľam, bol to prehliadač s názorom. Jemu bolo jedno, že ste ho pred pol rokom žiadali, aby načítal Google. On vám namiesto toho radšej povie nejaké aktuality zo sveta a práve teraz vás privíta horúcou správou, Steve Jobs práve pred pár minútami predstavil prvý iPhone!

Po nejakú dobu mali ľudia možnosť používať tento prehliadač na viacerých platformách vrátane počítačov Mac, kde to ale pracovníci Applu nevydržali a radšej vyvinuli svoj vlastný prehliadač. Prvé verzie síce neboli nič moc, ale mali jednu vlastnosť, ktorou Safari predbehlo Internet Explorer na plnej čiare – vedel načítať internetovú stránku. Tu Microsoft pochopil, že Explorer na počítačoch zrejme nemá budúcnosť a tak sa rozhodol, že dá ľuďom možnosť zažiť psychický teror aj na cestách – Internet Explorer sa objavil na mobilných zariadeniach a aj keď ľudia pochopili, že IE ich prenasleduje ako Freddy Krueger, Microsoft ho nedopatrením zabudol v systéme Windows Phone, kde straší užívateľov dodnes (hlavný dôvod, prečo má Windows Phone slabý podiel na trhu). S príchodom 50 Shades of Grey sa však sadomasochizmus stal strašne rozšírený a Microsoft pochopil, že jeho internetový prehliadač bol naozaj soft alternatívou toho, čo bežalo v kinách. A tak radšej predstavil nový prehliadač Edge, prestal vyvíjať Internet Explorer a dnes poslušne hlási, že s ním je šlus.

….to trvalo

Internet Explorer
Reklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. caleemack


  11. ledna, 2016 | 9:40
  0 Pulses

  Nejlepsi clanek na tomhle webu za posledni dva roky 8)

 2. caleemack


  11. ledna, 2016 | 9:43
  0 Pulses

  Proste pobavil a mluvi mi z duse 8))

 3. caleemack


  11. ledna, 2016 | 9:44
  0 Pulses

  Hlavne ten zaver s Edge.. To je snad jeste stokrat horsi nez IE a oni se tim tak chvastali ??

 4. TomKV


  11. ledna, 2016 | 12:05
  0 Pulses

  Já bych se neradoval. Pokud jsem četl dobře, jedná se jen o ukončení podpory pro verze starší edici 10 včetně. IE11 frčí dál.

 5. stz_CZE


  11. ledna, 2016 | 21:25
  0 Pulses

  TomKV: asi tak nejak 🙂 zase dalsi neobjektivni fan clanek, ale je to web o Apple chapu.

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama