Zavřít reklamu

Na podzim minulého roku spustila společnost Microsoft beta testování sjednocené aplikace Microsoft Office pro iOS. V této jediné aplikaci uživatelé měli najít Word, Excel, PowerPoint a Sticky Notes. Všechny tyto aplikace se měly po novém spouštět přímo ze sjednocené aplikace Microsoft Office. Nyní je však všem dnům testování konec a sjednocená aplikace Microsoft Office je k dispozici v iOS App Storu pro naprosto všechny uživatele.

K vypuštění první oficiální verze pro všechny uživatele iPhonů došlo včera. V poznámkách týkající se nové verze stojí, že nová aplikace Office zjednodušuje práci na vašem telefonu zkombinováním Wordu, Excelu a PowerPointu do jedné jediné aplikace. Zároveň instalací získáte speciální funkce, které prozatím nebylo možné na mobilních zařízeních provádět, abyste mohli mít všechno hotovo rychleji. Sjednocená aplikace si má zachovat veškeré vlastnosti a funkce z existujících aplikací, avšak má v úložišti zabírat o mnoho méně místa, než samotná trojice aplikací. K dispozici jsou také nové funkce, které využívají například fotoaparát. Za zmínku stojí také nová záložka Akce, díky které můžete provádět některé úkoly bez toho, aniž byste se museli přepínat mezi aplikacemi.

Office pro iPhone disponuje také tzv. Sticky Notes, které se taktéž dočkaly velkých změn. S pomocí Sticky Notes můžete jednoduše vytvářet PDF dokumenty s fotoaparátem vašeho zařízení, z fotografií, anebo z dokumentů Office. Všechny tyto dokumenty můžete jednoduše podepisovat prstem. Dále Sticky Notes disponují funkcí pro skenování QR kódů a pro přesun souborů mezi mobilním zařízením a počítačem. Aplikace Office dále nově podporuje také další cloudové služby, a to iCloud, Google Drive, Dropbox a Box. Součástí aktualizace jsou šablony pro rychlé tvoření nových dokumentů, tabulek či prezentací. Samozřejmostí je zlepšení celkové plynulosti aplikace.

Aplikace Office by se měla dočkat další větší aktualizace již na jaře. Tato aktualizace přinese tři nové funkce. První z nich je Word Dictation, díky které budete schopni do Wordu „psát“ mluvením. Součástí této funkce bude také možnost využívat určité hlasové příkazy pro vytvoření interpunkce a zjednodušení práce se soubory. Druhou funkcí je Excel Cards View, díky které budou uživatelé schopní v Excelu měnit obsah buněk jednodušším způsobem v kartovém rozložení. Vylepšení se dočká taktéž PowerPoint, do něhož bude přidána funkce Outline. Díky ní jednoduše do aplikace napíšete pouze obsah prezentace a PowerPoint Designer vám automaticky vytvoří poutavou prezentaci podle vašich představ. Aplikace Microsoft Office je pro iPhone k dispozici zdarma, předplatné služby Office 365 vás vyjde na 7 dolarů měsíčně. Prozatím je k dispozici pouze aplikace pro iPhone – podle produktového manažera Microsoft Office se však již brzy dočkáme i verze pro iPad.

Související články

Dnes nejčtenější

.