Zavřít reklamu

Pokud jste zapojeni do veřejného beta testování operačních systémů Applu, máme pro vás dobrou zprávu. Před malou chvílí totiž Apple uvolnil v pořadí již druhou veřejnou betu iOS 13.4, který doplnil systémem iPadOS 13.4. Máte-li tedy ve svých zařízeních nainstalovaný vývojářský profil, update byste měli již vidět. Naleznete jej klasicky v NastaveníObecnéAktualizace softwaru.

Novinky, které iOS 13.4 přináší: 

  • Přepracovaný Toolbar v Mailu – V současnosti je Toolbar v mailu řešen tak, že jsou ikony odpovědi a smazání velmi blízko u sebe, což některým uživatelům příliš nesvědčí. iOS 13.4 tak Toolbar od základu přepracuje a přidá do něj i možnosti označení a rychlého přístupu do složek. Práce s Mailem by tak měla být efektivnější.
  • Sdílení složek přes iCloud – Na loňské WWDC Apple slíbil, že v nových OS umožní sdílet složky souborů přes iCloud. Jak se však zdá, spolehlivé vytvoření této novinky pro něj bylo do značné míry obtížné a proto ji nasadí až v iOS 13.4 a dalších nových OS. Složky tak budou moci fungovat podobně jako třeba v případě Google Discu.
  • Noví Memoji Stickers – Pokud máte rádi Memoji Stickers, iOS 13.4 vás potěší rovnou devítkou nových. Ty vychází z emoji přidaných do iOS 13 a naleznete mezi nimi třeba obličej se srdíčky, slavící obličej, prosící obličej a další.
  • Sjednocené platby za aplikace – Vývojáři dostanou s příchodem nových systémů možnost nastavit u stejných placených aplikací dostupných na vícero platformách to, že jediný nákup je odemkne všude. V současnosti je nutné na každé platformě aplikaci platit zvlášť. Více informací naleznete zde.
  • CarKey API – Do iPhonů s iOS 13.4 půjdou nahrát bezkontaktní klíčky od auta a ty nativně využívat pro jeho odemykání a startování. Více informací naleznete zde.
  • Polohové služby – Nový iOS by měl vyřešit problémy některých aplikací způsobené vyskakovacími výzvami pro povolení využití jejich polohy. Právě tato povolení by měla být mírně přepracována, avšak z poznámek k betě není zcela jasné, jak.
  • Klávesové zkratky na iPadu – iPady s iPadOS 13.4 začnou podporovat nové klávesové zkratky v aplikaci Fotografie, které usnadní její využívání.
  • Přemapování hardwarové klávesnice iPadu – Do nastavení iPadOS přibude možnost určitého přemapování hardwarové klávesnice iPadu, díky které bude toto příslušenství pro mnohé jablíčkáře ještě využitelnější.
  • Vylepšení pro aplikaci Apple TV – Prvního většího vylepšení se s příchodem nové verze iOS 13 dočká i aplikace Apple TV sloužící pro sledování obsahu z iTunes a služby Apple TV+. Do té dorazí nové možnosti pro správu stahování a streamování. Nově bude možné například nastavit to, zda a v jaké kvalitě půjde obsah sledovat či stahovat na mobilních datech. K dispozici bude rovněž nový spořič dat, který při aktivaci omezí čerpání mobilních dat při využívání aplikace na maximálně 600 MB za hodinu. V případě stahování obsahu přidává Apple do aplikace možnosti Rychlé stahování a Vysoká kvalita, kdy po zvolení první možnosti stáhne telefon obsah rychleji, ale v nižší kvalitě. Druhá volba je naopak náročnější čas, který se však odrazí na kvalitě. Tato videa mají například nabízet HDR, pokud bude u daného snímku k dispozici.

Související články

Dnes nejčtenější