Zavřít reklamu

Pokud jste během posledních několika týdnů nežili v jeskyni, jistě vám neunikly zprávy o smrtícím koronaviru šířícím se především v Číně, který svým genetickým složením nápadně připomíná smrtící viry SARS a MERS. Ty se naštěstí podařilo zastavit, ale i tak se následky přiblížily globální pandemii a nejinak je tomu i nyní u nového koronaviru, který se globální pandemii velmi rychle blíží. Aby se tak nestalo, snaží se proti němu bojovat všemi dostupnými prostředky takřka celý svět a ani Apple není výjimkou.

Nový koronavirus s názvem  2019-nCoV si doposud vyžádal přes 2000 nakažených, z toho 56 smrtelných případů, a rozšířil se již na většinu kontinentů. Epicentrem je čínské město Wu-chan v provincii Chu-pej, kde virus naplno propukl a konglomerát se momentálně nachází v naprosté izolaci. Čínská vláda naštěstí rozhodně nelení a dělá pro vše pro to, aby šíření co nejdříve zastavila. Pomoci jí v tom chce mimo jiné i Apple, jehož šéf Tim Cook přislíbil dnes skrze Twitter finanční podporu. Jakou částku Apple na boj daruje bohužel v tweetu nezaznělo. Jelikož se však v minulosti při podobných událostech pohybovaly příspěvky kalifornského giganta kolem jednotek milionů dolarů, dá se očekávat, že i tentokrát se Apple rozhodne darovat podobnou částku.

Jak již bylo zmíněno výše, koronavir v současnosti decimuje především Čínu, ve které je spousta měst kompletně odříznuta od světa a doprava v ní je kvůli bezpečnostním opatřením výrazně ztížena. Co se zbytku světa týče, Spojené státy zatím zaznamenaly pouze 2 případy a 61 potenciálně nakažených, zatímco v Evropě se počet obětí koronaviru dá spočítat na prstech jedné ruky. Nezbývá než doufat, že se počty nakažených i obětí přestanou v brzké době zvyšovat a stejně jak rychle koronavirus přišel, tak také odejde. Podle dostupných zpráv se však bohužel tento průběh v nejbližších dnech očekávat nedá.

Související články

Dnes nejčtenější

.