Zavřít reklamu

Popularita Instagramu stále strmě roste a není proto divu, že se jej Facebook neustále snaží různě vylepšovat Nejinak je tomu i u funkce Direct Message, která vám umožňuje posílat zprávy konkrétním lidem, nebo rovnou celým skupinám. Zatímco mobilní aplikace tuto možnost podporuje, stolní počítače se poněkud pozapomnělo. To se však již brzy změní.

Na Facebook se často snáší vlna kritiky za nefungující aplikace, různé technické nedostatky a další drobnosti, které zbytečně komplikuje každodenní život. Naštěstí je tomu i u Instagramu právě naopak a společnost průběžně přichází s novým obsahem a žádanými novinkami, po nichž komunita volá již dlouho. Stejný případ nastal i u funkce Direct Message, jež slouží k oslovování konkrétních lidí. Doposud byla tato funkce ale dostupná pouze na mobilních zařízeních, avšak webová verze Instagramu dostupná na počítačích byla o tuto možnost ochuzena. To se technologický gigant rozhodl změnit a přichází proto s variantou pro prohlížeče, která se nebude vzhledem jakkoliv lišit od verze pro iOS a Android. Nebude chybět vytváření skupin, posílání zpráv vašim přátelům, ohodnocení zpráv pomocí dvojkliku nebo notifikace, které vám budou v případě povolení chodit do postranního panelu ve Windows. Rozšiřování novinky je nicméně zatím v plenkách a není proto zcela jasné, jak rychle ji bude Instagram schopen rozšířit po celém světě.

Co se pak týče fanoušků iPadu, pro ty máme špatnou zprávu. Magazín Verge, který představitele Instagramu kvůli DM zprávám vyzpovídal, se totiž nezapomněl zeptat ani na to, proč stále na iPady chybí uzpůsobená apliace Instagram, načež mu bylo odpovězeno, že tato věc není pro společnost zatím prioritou. Pokud tedy chcete na iPadech používat Instagram, budete si muset zřejmě i dalších pár měsíců vystačit s mobilní verzí aplikace, potažmo alternativami třetích stran.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější