Zavřít reklamu

Společně s příchodem iOS 13 a iPadOS 13 jsme se konečně na našich iPhonech a iPadech dočkali větší volnosti při práci s různými soubory. Konečně můžeme například bez problémů stahovat data ze Safari, anebo třeba procházet vnitřní úložiště jablečného telefonu nebo tabletu. Všechno tohle se děje v rámci přepracované aplikace Soubory. Věděli jste ale o tom, že v této aplikaci také existuje možnost pro připojení ke vzdálenému serveru? To znamená, že se v Souborech můžete bez problému připojit třeba k domácí NAS stanici, na které máte uložené filmy či fotografie, a poté si je jednoduše prohlížet na displeji vašeho iPhonu či iPadu. Pokud se chcete dozvědět, jak na to, tak pokračujte ve čtení.

Jak připojit váš iPhone či iPad k domácí NAS stanici

Na vašem iPhonu či iPadu, na kterém máte nainstalovanou aktualizaci na iOS 13, respektive iPadOS 13, se přesuňte do nativní aplikace Soubory (pokud ji nemůžete najít, stáhnete ji z App Storu pomocí tohoto odkazu). Po spuštění této aplikace klepněte v pravém dolním rohu na tlačítko Prohlížení, a poté v pravém horním rohu klepněte na ikonu tří teček. Objeví se nové menu, ve kterém zvolte možnost Připojit k serveru. Poté se zobrazí textové pole, do kterého zadejte IP adresu vaší NAS stanice. V mém případě se jedná o adresu 192.168.1.55, vaše adresa se samozřejmě může lišit. Port většinou zadávat nemusíte. Pak klikněte na tlačítko Připojit a v posledním kroku se přihlaste ke svému účtu, který máte v rámci uživatelského rozhraní NAS stanice vytvořený. Pak klikněte na Další a vyčkejte, dokud se váš iPhone či iPad s NAS stanicí nespojí. Pak už si můžete jednoduše prohlížet veškerá data, která máte na stanici uložena.

Tento postup samozřejmě funguje pouze v případě, že jste připojeni na stejnou síť, jako samotná NAS stanice. Pokud připojení nebudete, tak spojení pomocí klasické IP adresy domovské sítě nebude fungovat. Buď budete muset využít veřejné IP adresy, na kterou je vaše stanice vázána, anebo se budete schopni na dálku připojovat pouze doma. Zároveň na závěr tohoto odstavce podotknu, že tento postup není nutné opakovat při každém připojení. Vaše stanice se do aplikace Soubory uloží a najdete ji vždy v sekci Prohlížení pod její IP adresou.

Dnes nejčtenější

.