Zavřít reklamu

Apple je v otázce zaměstnaneckých benefitů nanejvýš štědrý. Kromě nejrůznějších příspěvků, slev na produkty od Applu, proplacených školení a až 18 týdenní mateřské dovolení totiž kalifornský gigant nově nabízí i možnost genetických testů. Každý pracovník se tak zdarma může nechat vyšetřit na širokou škálu nemocí, potenciálních závad a případných zdravotních obtíží, které by mu mohly znepříjemnit osobní, či pracovní život.

Pokud bychom měli zmínit standardní korporátní pracovní kulturu, jistě bychom nešetřili pesimismem a stížnostmi. Konec konců, většina společností funguje na bázi protežování zaměstnanců, kteří často pracují přesčas, nepobírají placenou dovolenou a v horších případech jsou při jakémkoliv náznaku dlouhodobější nemoci propuštěni. To naštěstí nehrozí v případě Applu, který se o své pracovníky náležitě stará a moc dobře ví, že jen díky zdravým zaměstnancům je možné dosáhnout dlouhodobě efektivní práce. Z tohoto důvodu se kalifornský gigant rozhodl ke své sadě výhod a pracovních benefitů, kam spadají také nejrůznější slevy a příspěvky, přihodit také genetický testy. To v praxi znamená, že každý pracovník má právo na vyšetření v plném rozsahu, které odhalí potenciální nemoci a včasně varuje před nějakými dlouhodobějšími zdravotními komplikacemi.

Vše bude probíhat pod taktovkou AC Wellness, tedy nezávislé zdravotní kliniky, která poskytuje své služby výhradně zaměstnancům Applu a nachází se poblíž kampusu v Cupertinu. Ve spolupráci s Color Genomics se tak pracovníci dočkají plnohodnotné prohlídky, která bude pochopitelně uhrazena. Na témž místě budou probíhat i potenciální konzultace a další vyšetření, pokud by se jednalo o dlouhodobější či závažnější problém. V každém případě se jedná o vstřícný krok ze strany jablečné společnosti, který jistě nejednoho věrného zaměstnance potěší. Konec konců, zdravotní péče je ve Spojených státech poměrně drahá a díky tomuto novému způsobu prevence je možné ušetřit nemalé peníze.

Dnes nejčtenější

.