Zavřít reklamu

Korporace jsou známé tím, že většinou zaměstnancům příliš nevycházejí vstříc a naopak se snaží své pracovníky vytěžovat co nejvíce. Nejsou tedy výjimkou přesčasy, nulový osobní život a spousta stresu, což dá člověku nepochybně zabrat. Pak tu ale máme opačnou stranu mince a jednou za čas se na povrch provalí některé pozitivní zprávy, díky nimž nelze házet všechny společnosti do jednoho pytle. Nejinak je tomu i u Applu, který si zejména u čerstvých rodičů připsal plusové body navíc.

Ač se situace pomalu, ale jistě mění, velké společnosti jsou často konkurenčním prostředím, kde se na individuality a jedince příliš nehledí. Naštěstí to není případ Applu, který přišel s dalším benefitem pro rodiče, jenž se chtějí vrátit zpět do práce. Doposud měli totiž zaměstnanci, kterým se narodilo dítě 16 týdnů placeného volna, aby se mohli potomkovi plně věnovat a mohli se během čtyřměsíčního období zaměřit na rodinu. Často se však stávalo, že je po návratu zpět do práce čekala spousta dalších starostí a stresu, jelikož od nich bylo očekáváno, že se opět naplno zapojí do pracovního procesu. Jablečná společnost si na tento neduh posvítila a nabídla pracovníkům další 4 týdny, během nichž budou dostávat plnou mzdu, ale zároveň budou mít možnost pracovat pouze několik hodin denně, či si ze zaměstnání odběhnout kdykoliv, kdy budou potřebovat.

Benefit se bude týkat všech čerstvých rodičů, včetně těch, kteří dítě adoptují a pěstounů. Délka placeného volna však zůstává a zatímco pokrevních rodičů se týká zmíněná čtyřměsíční lhůta, zbytek si musí vystačit s 6 týdny. Na oplátku ale Apple nabízí 14 tisíc dolarů jako podporu do začátku po adopci dítěte a další čtyři týdny volna, které mohou být čerpány za předpokladu, že někdo v rodině onemocní. Stejně tak se společnost zaměřila také na mentální zdraví a od nynějška zdvojnásobí počet proplacených sezení u psychologa, jež jsou k dispozici každému zaměstnanci zdarma. Samozřejmě se výhody nebudou týkat pouze vrchního managementu a korporace jako takové, změny si užijí i pracovníci v maloobchodech a prodejnách. Podle viceprezidentky pro lidské zdroje, Deirdre O’Brien, se chce Apple zaměřit na usnadnění návratu zpět do práce a nabídnout stabilnější, klidnější prostředí. Uvidíme, zda společnost dostojí svým slibům.

Související články

Dnes nejčtenější