Zavřít reklamu

Podlé národní rady pro pracovní vztahy, porušila společnost Apple zákony Spojených států, když rozeslala svým zaměstnancům varování před únikem informací. Pravidla, která Apple zavedl v souvislosti s úniky informací, mají podle národní rady (NLRB) tendenci zasahovat a omezovat práva zaměstnanců. Rozhodnutí NLRB se odkazuje na email, který zaslal přímo Tim Cook svým zaměstnancům v listopadu 2021. V něm Tim Cook uvedl, že zaměstnanci, díky kterým uniknou důvěrné informace týkající se společnosti Apple, již do této společnosti nebudou patřit. CEO Applu v emailu také pohrozil tím, že Apple udělá vše pro to, aby identifikoval ty, díky kterým informace unikají.

Podle NLRB je hlavní problém mail Tima Cooka. V tom píše mimo jiné ho, že na zaměstnancích vidí neuvěřitelnou frustraci z úniků informací k novinářům, což vede k předčasnému odhalení produktů. V mailu dále stojí, že Cook sdílí se zaměstnanci jejich frustraci a uvědomuje si, že jsou úniky velký problém nejen firmy, ale i týmů pracovníků, které si kvůli nim nemohou věřit tak, jak by bylo potřeba. V závěru mailu pak ujišťuje o tom, že se společnost snaží zaměstnance, kteří vynáší informace vypátrat a jakmile se tak stane, bude se muset za své činy zodpovídat. Jak přesně sice v mailu nepíše, ale v úplném závěru se nechává slyšet, že podobní lidé do Applu nepatří, takže se dá očekávat jejich vyhazov.

Podle NLRB Tim Cook svým prohlášením porušil práva zaměstnanců, za což by se měl Apple s NLRB vyrovnat, aby se vyhnul stížnosti. Samotný NLRB není schopen potrestat společnosti za porušení pravidel, ale stížnosti NLRB zkoumá soud a ten může následně předat věc federálnímu soudu, kde již hrozí sankce. NLRB tak v podstatě chce, aby Apple zaplatil odpustek za to, že se vyhne předání věci soudu.

Dnes nejčtenější

.