Zavřít reklamu

Chytré rolety Fyrtur a Kadrilj od firmy IKEA jsou v současné chvíli k dostání v řadě prodejen, prozatím ale postrádají podporu platformy HomeKit. Firma IKEA původně přislíbila, že se její chytré rolety zmíněné podpory dočkají ještě na podzim tohoto roku, plány se ale podle všeho změnily a zahájení podpory bylo zatím odloženo.

V průběhu uplynulého víkendu se na Twitteru zákaznické podpory společnosti IKEA objevila zmínka o tom, že podpora platformy HomeKit by měla být roletám dodána počátkem příštího roku. Jedná se o poměrně překvapivý odklad – první polovina měsíce prosince pomalu, ale jistě končí, a IKEA se zatím k ještě neproběhlé softwarové aktualizaci nijak konkrétně oficiálně nevyjádřila. Kdykoliv některý z výrobců třetích stran přislíbí do budoucna podporu HomeKitu prostřednictvím aktualizace softwaru, doporučuje se zákazníkům jistá obezřetnost – poměrně často totiž dochází k tomu, že je podpora nejen odložena, ale v některých případech dokonce zcela zrušena.

Firma IKEA navíc dosud nemá žádnou zkušenost se zpětným přidáváním podpory HomeKitu pro své doplňky. V minulosti již IKEA přislíbila podporu platformy HomeKit například u své chytré zásuvky Tradfri. Když se ale zmíněná zásuvka dostala na pulty prodejen, podporou ještě nedisponovala, její přidání bylo odloženo a zákazníci se příslušné softwarové aktualizace dočkali až po šesti měsících. IKEA v současnosti nabízí až osm různých velikostních variant svých chytrých rolet Fyrtur v cenovém rozpětí od 2690 korun.

Dnes nejčtenější

.