Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár lety by se nám zdálo rozsvěcení světel, ovládání pračky či vaření kávy přes telefon či tablet jako povedený výňatek ze sci-fi filmu, v dnešním světě obliba těchto vychytávek usnadňující každodenní život strmě roste. Produkty do chytré domácnosti navíc začíná vyrábět stále více společností, díky čemuž mají zákazníci jak široké možnosti výběru, tak i šanci získat smart vychytávky za nízké ceny. Skvělým příkladem jsou i produkty z dílny švédského nábytkářského giganta IKEA. 

Na začátku letošního roku obletěla svět zpráva o tom, že vedle vlastního chytrého osvětlení se chystá IKEA začít brzy prodávat i chytré rolety, které budou po vzoru osvětlení plně kompatibilní s HomeKitem. Tyto plány následně potvrdil samotný švédský gigant s tím, že na pulty obchodů by rád rolety dodal už v únoru. Nakonec však z jeho plánu sešlo a zahájení prodejů bylo odloženo na neurčito. Nejasnosti se však nyní konečně rozplynuly, jelikož IKEA na svém švédském webu prozradila, že spustí prodeje rolet v srpnu. Zda budou zpočátku dostupné jen na vybraných trzích či se naopak rozšíří hned do celého světa je však zatím nejasné. Nicméně se dá očekávat, že vzhledem k velkému celosvětovému zájmu zákazníků o tento produkt nebude chtít IKEA se zahájením prodejů na různých trzích příliš dlouho vyčkávat. 

Za zpoždění mohou dle vyjádření IKEA nové možnosti využití, které se podařily na poslední chvíli vymyslet a bylo je nutné implementovat do již vytvořeného softwaru. Ten tak musel projít rozsáhlou aktualizací, aby byla švédské firma s finálním produktem maximálně spokojena. To však už nyní dle svého vyjádření je. 

Nad cenou zatím sice visí otazníky, podle uniklých informací by se však měly nejlevnější modely pohybovat zhruba kolem 100 dolarů. Novinka se tak vydá ve šlépějích chytrého osvětlení, které je též v porovnání s konkurencí o poznání levnější a právě díky tomu je ve světě velmi oblíbené. Nezbývá tedy než doufat, že si nové rolety vydobudou podobnou pověst jako právě světla. 

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější