Zavřít reklamu

Internet je plný levných Lightning kabelů, avšak většina z nich nemá certifikaci MFi (Made For iPhone). Certifikace MFi zajišťuje plnou kompatibilitu se všemi jablečnými zařízeními a kvalitu. Nestane se tedy, že by kabel nefungoval na vícero zařízeních a zároveň se nemusíte bát nefunkčnosti vlivem aktualizace iOS. S jedním takovým MFi kabelem nyní přišla světoznámá Společnost IKEA, která už nejednou představila produkty, které jsou schopny spolupracovat se službami od jablečné společnosti – příkladem nám může být například chytrá žárovka TRÅDFRI, která spolupracuje s HomeKitem.

Oplétaný kabel, který IKEA představila, je vytvořený z nylonu, a jak už jsem v úvodu zmínil, tak disponuje certifikací MFi. Bohužel je však prozatím dostupný pouze v jejím rodném Švédsku. Jak už to má ale IKEA ve zvyku, je dost možné, že se v budoucnu kabelu dočkáme i na pultech tuzemských poboček. Lightning kabel patří do produktové „rodiny“ LILLHULT, stejně jako USB-C kabel, který IKEA nabízí ve Spojených státech.

Ve Švédsku vás tento kabel vyjde na 79 švédských korun, což je v přepočtu asi 199 Kč. To je dle mého názoru na odolný, 1,5 metrový kabel s certifikací MFi více, než slušná cena. Doufejme, že se IKEA bude stále posouvat tímto směrem a v budoucnu se dočkáme ještě jiných kabelů (např. Lightning – USB-C) a dalších chytrých produktů, které spolupracují s HomeKitem.

ikea_mfikabel_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější