Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár lety by se nám zdálo rozsvěcení světel, ovládání pračky či vaření kávy přes telefon či tablet jako povedený výňatek ze sci-fi filmu, v dnešním světě obliba těchto vychytávek usnadňující každodenní život strmě roste. Produkty do chytré domácnosti navíc začíná vyrábět stále více společností, díky čemuž mají zákazníci jak široké možnosti výběru, tak i šanci získat smart vychytávky za nízké ceny. Skvělým příkladem jsou i produkty z dílny švédského nábytkářského giganta IKEA. 

Švédská společnosti se před pár měsíci vytasila s vlastním inteligentním osvětlením TRÅDFRI, které si díky kompatibilitě s HomeKitem mnoho jablíčkářů zamilovalo. Není se tak čemu divit, že se IKEA rozhodla ve vývoji produktů do chytré domácnosti pokračovat, přičemž další novinku by nám měla ukázat již velmi brzy. Portálu Zatz Not Funny se totiž podařilo zjistit, že IKEA pracuje na inteligentních roletách, které by měly být opět plně kompatibilní s HomeKitem.

Jak můžete sami vidět, jednat by se mělo o na první pohled typickou roletu, která však bude v místě, kde je umístěn rolovací mechanismus, o něco málo robustnější než její “hloupé” verze a to kvůli implementaci malého řídícího mechanizmu spolu s přihrádkou na dobíjecí baterii, která bude celý produkt napájet. Uživatelé pak budou moci roletu jednoduše přes svůj smartphone ovládat či jí naprogramovat tak, aby se v určitém čase vytáhla a opět zatáhla. 

Cena novinky by se měla pohybovat v rozmezí 99 až 155 eur v závislosti na velikosti produktu, v obchodech by se pak měla objevit už 2. února. Těžko však říci, zda bude dostupnost v tento den celosvětová či zda se IKEA produkt rozhodně nasadit jen na některých trzích. Jak už jsem totiž psal výše, zatím se nejedná o oficiální informace. 

rolety fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější