Zavřít reklamu

Obchodní domy IKEA zná snad doopravdy každý a myslím si, že každý z nás má doma z tohoto obchodu alespoň jeden kus nábytku – ať už je to polička, postel, či skříň. IKEA se však v poslední době čím dál tím více zaměřuje na vývoj zařízení do chytré domácnosti. Tato zařízení jsou oblíbená především kvůli své dobré funkčnosti a propojitelnosti s HomeKitem, ale hlavně díky své nízko nastavené ceně. Chytré produkty do domácnosti od IKEA se tak staly dostupnějšími prakticky pro všechny a už rozhodně neplatí, že všechno, co je „chytré“, je také drahé.

IKEA se začala pomaličku polehoučku zabývat chytrou domácností již v roce 2012. Postupem času jsme se dočkali prvních chytrých žárovek, později například také chytrých žaluzií, či například zásuvek. Podle posledních zpráv to vypadá, že IKEA rozhodně s vývojem těchto chytrých zařízení nekončí, ba naopak jde do hry způsobem „all-in“. Björn Block, ředitel vývoje chytrých produktů v IKEA, říká, že se chystají veliké věci. Prozatím však musí celá společnost provést několik výzkumů. Aby tyto výzkumy netrvaly zbytečně dlouho, tak došlo k dvojnásobnému financování celého oddílu pro vývoj chytrých produktů. Oddělení pro chytrou domácnost je největší od dob, co se IKEA začala věnovat programu IKEA pro děti.

Souvisejíci

„Spojením sil v celé společnosti IKEA jsme schopni vytvořit oddíl chytrých produktů, který naši společnost už navždy poznamená. Snažíme se stále vylepšovat a upravovat současná oddělení, abychom lidem mohli nabídnout co nejširší škálu různého chytrého vybavení do domácnosti. A to je pouhý začátek,“ řekl Björn Block. Prozatím je těžké určit, na jaké další chytré produkty se od IKEA můžeme těšit. Ve Spojených státech se chystá oficiální spuštění chytrých rolet a nedávno jsme se také dočkali spuštění prodejů prvních reproduktorů. Jaké další produkty byste chtěli vidět vy? Používáte doma nějaká chytrá zařízení od této švédské značky? Dejte nám to vědět do komentářů.

Dnes nejčtenější

.