Zavřít reklamu

Švédská nábytkářská firma Ikea je po celém světe známá svými vcelku kvalitními produkty, které se dají pořídit za přijatelnou cenu. Její portfólio však již dávné roky netvoří pouze nábytek, ale nalezneme v něm úplně všechno. Mimo populárních bezdrátových nabíječek si od listopadu loňského roku mohou obyvatelé Spojených států amerických zakoupit i chytrou zásuvku spadající do produktové řady Trådfri, která je od současného týdne plně kompatibilní s jablečným HomeKitem.

Prohlédněte si nedávno odhalené chystané reproduktory od Ikei:

Tohoto Ikea dosáhla pomocí nové aktualizace firmwaru, která se do zařízení nainstaluje pomocí příslušné aplikace pro telefon. Od této novinky si můžeme přidat tuto zásuvku do správy naší domácnosti a ovládat ji z pohodlí našeho telefonu, a to ať jsme kdekoliv v domě. Pokud srovnáme cenu tohoto produktu řady Trådfri, která pro americký trh činí 9,99 dolarů (na českém online storu se produkt prozatím nenachází), s ostatními konkurenčními produkty, můžeme Ikeu považovat za asi nejlevnějšího poskytovatele takovýchto zařízení. Přestože je cena zásuvky nízká, budeme k ní však potřebovat takzvanou Trådfri bránu, která nás vyjde na 799 korun. Pomocí té se totiž veškeré produkty ze stejnojmenné řady musí propojit, aby se daly následně ovládat prostřednictvím mobilní aplikace.

V současné době není zcela jasné, kdy se tento poslední počin dostane také do našich končin, avšak údajně bychom se mohli dočkat již velmi brzy. Koupili byste si takovéto produkty? Dejte nám o tom vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější