Zavřít reklamu

Téměř před měsícem jsme se dočkali představení zbrusu nového 16” MacBooku Pro, který se chlubí například úzkými rámečky kolem displeje, přepracovaného chladícího systému či nové klávesnice Magic Keyboard vycházející ze stejnojmenné externí verze. Zprvu se sice z ohlasů zdálo, že se jedná o naprosto perfektní laptop, nicméně nyní se ukazuje, že zcela bezchybný bohužel není. Čím dál více uživatelů si totiž začíná všímat nepříjemného praskání v reproduktorech. 

Stížnosti na praskající reproduktory se objevují jak na oficiálních fórech Applu, tak třeba i na redditu či jiných diskuzních portálech. Většina stížností se pak točí kolem praskání při přehrávání hudby či videí, avšak dle redaktora z 9to5Mac trápí praskání i systémové zvuky – tedy alespoň v jeho případě. Co přesně za problémem vězí je v tuto chvíli nejasné, avšak o zcela ojedinělou záležitost se podle všeho jednat nebude. Tvrdí to alespoň jeden z postižených přispěvatelů, který vzal svůj MacBook do Apple Storu, kde začal spolu s techniky pátrat po problému. Dle jeho slov otestovali technici hned 4 demo MacBooky Pro ve snaze zjistit, zda se problémy objevují i u nich a popřípadě je podle nich opravit stroj nešťastníka, ale s opravou nepochodili, jelikož se praskání projevilo u celkem 3 ze 4 demo kusů. 

Samotný Apple se k celému problému zatím nevyjádřil, byť na řešení podle všeho již pracuje. Jako nejpravděpodobnější řešení problému se v tuto chvíli jeví softwarová aktualizace, která v minulosti odstranila podobné problémy i ze starších generací Maců. Vyloučit se ale samozřejmě nedá ani hardwarový problém, který by nadělal Applu skutečně velké nepříjemnosti. Veškeré MacBooky Pro s praskajícími reproduktory by totiž musely být svolány do servisů a vadné díly v nich opraveny, což by s sebou přineslo nemalé finanční výdaje. Až čas však ukáže, zda to bude nutné. 

Související články

Dnes nejčtenější