Zavřít reklamu

Minulý týden představený 16″ MacBook Pro přinesl spoustu žádaných vylepšení. 16″ model, který nahradil jeho 15″ předchůdce, nově nabízí například klasický a spolehlivý nůžkový mechanismus klávesnice, společně s přepracovaným chladícím systémem, díky kterého dokáže MacBook nabízet maximální výkon po delší dobu. Kromě těchto skvělých hardwarových vylepšení jsme se také dočkali několika softwarových, mezi které patří například možnost ruční změny obnovovací frekvence displeje a další. Zkušení jablíčkáři také ví, že s novými Macy či MacBooky často přichází také nové tapety – a v případě 16″ MacBooku Pro tomu není jinak.

Konkrétně se jedná o dvě tapety, které už můžete znát z propagačních materiálů, na kterých byl 16″ MacBook Pro společně s nimi vyobrazen. Tyto tapety by se měly stát oficiálně součástí macOS již v některé z brzkých aktualizací – pokud byste je však v macOS hledali nyní, tak byste hledali marně. Prostřednictvím tohoto článku si je ale můžete stáhnout už nyní. Všechny tapety jsou již tradičně dostupné ve formátu 1:1, takže je můžete využít nejen na Macu, ale klidně i na iPhonu. Rozlišení tapet je 6016 x 6016 pixelů a plně podporují barevný gamut P3. Tapety si můžete prohlédnout vedle tohoto článku, odkaz na stažení poté naleznete níže.

16″ MacBook Pro byl představen již minulý týden, a to konkrétně ve středu. Ve své základní konfiguraci, za kterou zaplatíte 69 990 korun, nabízí například 6jádrový procesor Intel Core i7 taktovaný na 2,6 GHz (TB až 4,5 GHz), 16 GB pamětí RAM, 512 GB úložiště SSD, či grafickou kartu AMD Radeon Pro 5300M. Připlatit si samozřejmě můžete klidně za 8jádrový procesor Intel Core i9 taktovaný na 2,4 GHz (TB až 5,0 GHz), až 64 GB pamětí RAM, 8 TB SSD úložiště, či grafickou kartu AMD Radeon Pro 5500M s 8 GB pamětí GDDR6. To už se ale dostáváme na hranici téměř 200 tisíc korun.

Související články

Dnes nejčtenější

.