Zavřít reklamu

S příchodem nového macOS Catalina se jablíčkáři rozloučili s legendární aplikací iTunes, která byla nahrazena trojicí nových – konkrétně Hudbou, Podcasty. Jelikož synchronizační úlohu pro updaty iPhonů či iPadů přebral Finder, podařilo se Applu iTunes dokonale nahradit a dnes již zřejmě nikoho příliš jeho odchod z Maců nemrzí. Na počítačích s Windows však hraje zcela jiná písnička. iTunes tu totiž dál vesele funguje a uživatelům umožňuje poslech hudby, sledování videoobsahu či práci s jejich iOS zařízeními na jednom jediném místě. Nicméně podle pracovních pozic, které Apple začal nyní hledat, se zdá, že i Windows zažije malou jablečnou revoluci v oblasti aplikací. 

Apple začal hledat inženýry, jejichž náplní práce má být tvorba nové generace mediálních aplikací pro Windows. A jelikož hlavní mediální úlohu na této platformě zastává právě iTunes a to skutečně komplexně, je vcelku nepravděpodobné, že by Apple vytvořil jakékoliv doplňkové aplikace právě k němu. Mnohem pravděpodobněji se tak jeví usmrcení iTunes jako takového a vytvoření několika nových aplikací, které si mezi sebou jeho úlohu rozdělí. Jednat by se tedy mělo o obdobu Hudby, TV, Podcastů a zřejmě i Finderu kvůli synchronizaci zařízení a updatům. Tímto krokem by se tak Applu podařilo jeho aplikace velmi zajímavě sjednotit napříč dvěma hlavními platformami, což by mohlo být užitečné především pro jeho uživatele. 

Jelikož začíná Apple lidi na tyto pozice teprve hledat, je jasné, že od vydání aplikací či výsledku jako takového nás dělí ještě pěkných pár měsíců. Je však jasné, že pokud se chce Apple skutečně o sjednocení pokusit, nebude chtít zbytečně ztrácet čas a aplikace bude chtít světu přinést co nejdříve. Jejich představení by tak mohlo proběhnout na WWDC 2020, která proběhne v červnu, potažmo na první Keynote příštího roku, se kterou se počítá v březnu. Vše bude samozřejmě záležet hlavně na tom, jak práce na softwarech půjdou od ruky. A kdo ví, třeba nás nakonec Apple překvapí ještě něčím zcela novým. 

Dnes nejčtenější

.