Zavřít reklamu

Na tohtoročnom Apple Join us for an education announcement in the Big Apple evente, sa predstavili novinky, ktoré by mali od základu zmeniť doterajšie vzdelávanie. Jednou z nich je iTunes U, ktorý bude slúžiť hlavne pedagógom. Doteraz bol iTunes U prístupný len cez iTunes Store, no od dnešného dňa, to je samostatná aplikácia pre iPad, iPhone a iPod touch. Pre tých, ktorý o iTunes U ešte nepočuli, jedná sa o edukačný portál, na ktorom sú k dispozícii rôzne materiály zamerané hlavne na vzdelávanie a vedu. Nachádzajú sa tu napríklad prednášky od najznámejších univerzít, prezentácie a jazykové kurzy. Apple poznamenal, že doteraz bolo z iTunes U stiahnutých viac ako 700 miliónov videí.

Nový iTunes U umožňuje učiteľom posielať správy, prideliť prácu, zmeniť rozvrh, písať poznámky a to všetko pre celú triedu naraz. Na druhej strane, študenti môžu doplniť jednotlivé poznámky o vlastné skriptá. K dispozícii je taktiež položka „Materials“, kde budú na jednom mieste, zhromaždené všetky materiály potrebné pre výučbu. Konkrétne môžu byť vo forme audia, videa, kníh, dokumentov vo formáte PDF, Pages, Keynote alebo aplikácií. Dokonca si učitelia budú môcť stiahnuť, alebo streamovať na diaľku prednášky svojich študentov.

overview_hero
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Prepracovaná je aj grafická stránka iTunes U, ktorá ma teraz dizajn mahagónového dreva a je podobná aplikácii iBooks. Phil Schiller tiež podotkol, že najmenej šesť univerzít už iTunes U používa, konkrétne sú to: UCLA, Berkeley, University of Paris, Tokyo, Harrisburg Area Community College a čoskoro pribudne mnoho ďalších. Na záver pripomeniem, že spomenutú aplikáciu je už možné si bezplatne stiahnuť z App Store tu.

 

overview_one_app
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější