Zavřít reklamu

Před několika dny se iFixit konečně dostal k 16″ MacBooku Pro, který následně do posledního šroubku rozebral. Díky tomu jsme se mohli zblízka podívat například na nový typ nůžkové klávesnice, nové řešení interního chlazení procesoru a další vnitřní změny. V útrobách novinky se však nachází ještě jedna velmi zajímavá vychytávka, která stojí za pozornost. Jedná se o speciální senzor, který dokáže určit, na kolik stupňů je otevřeno víko MacBooku. Ohledně tohoto senzoru Apple informoval také své autorizované servisy, a to prostřednictvím interního dokumentu.

Konkrétně se tento senzor otevření víka nachází u levého otevíracího pantu 16″ MacBooku Pro. Kromě tohoto senzoru se na samotném pantu nachází také magnet, který má na sobě šipku určující polaritu. Podobným senzorem samozřejmě disponují také starší MacBooky – ty ale fungují pouze na dvou stavech, tedy otevřené a zavřené víko. U 16″ MacBooku Pro je tento senzor ještě více vylepšený a sofistikovaný, jelikož poskytuje informace o přesných stupních otevření víka. Prozatím není jisté, z jakého důvodu se Apple rozhodl o přepracování původního senzoru – dokonce ani v interním dokumentu o této informaci nejsou zmínky. iFixit si ale myslí, že by tento senzor mohl pomoci při opravách, kdy by bylo možné určit, kolikrát byl MacBook otevřen a zavřen, a to s vysokou přesností u každého pohybu víka.

Prozatím se však ale jedná o pouhé spekulace – třeba se v budoucnu dočká 16″ MacBook Pro speciální funkce, která by s tímto snímačem dokázala více pracovat. Osobně by mi tento senzor přišel využitelný, pokud by 16″ MacBook Pro disponoval Face ID. V tomto případě by byl MacBook schopný přesně určit, kdy má začít snímat obličej, anebo by mohl jednoduše zjistit úhel naklopení víka, čímž by „respektoval“ možnou deformaci obličeje při odemykání. Pokud se v budoucnu dozvíme o tomto senzoru více informací, tak vás o tom určitě ihned informujeme.

Související články

Dnes nejčtenější