Zavřít reklamu

Svátků, během nichž se objevují různé slevy na jablečné produkty je mnoho. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat například Black Friday nebo Cyber Monday, kdy se elektronika prodává za zlomek ceny a spotřebitelé většinou hromadně nakupují. Nejinak je tomu ale i v případně kuriózní svátku Singles Day vycházejícího na 11.11., tedy dne nezadaných, který slouží k podobným konzumním účelům a Applu v tomto případě zajistil rekordní úspěch. Minimálně tedy v Číně, kde doposud prodeje iPhonů poměrně vázly.

Technologický gigant Alibaba, který stojí především za asijskou obdobou Amazonu, se inspiroval západními společnostmi a roku 2009 překřtil původní den nezadaných, tedy Singles Day, na nekončící nákupní horečku a plejádu slev, jež se stala v Číně oblíbenou kratochvílí. Slevy mají donutit spotřebitele utrácet pokud možno co nejvíce a za jediný den, který připadá na 11. listopadu, skoupit hromadně levnou elektroniku, podobně jako v případě Prime Day od Amazonu či ikonicky známý Black Friday. Letos to společnosti opět vyšlo a výdělek za prodané zboží pokořil další rekord a překonal loňských 213.5 miliard juanů, tedy přes 30 miliard dolarů. Není divu, že se Singles Day může směle rovat takovým svátkům jako je Black Friday nebo Cyber Monday.  Kromě Alibaby si v tomto případě přilepšil i Apple, jelikož iPhone 11 Pro a Pro Max opanovaly žebříček nejprodávanějších produktů.

Až doposud to vypadalo, že budou spotřebitelé nadále bojkotovat západní značky a uchýlí se spíše k tuzemským, jako je Xiaomi, Huawei a další. Situace se však po zmírnění obchodní války opět otočila a poptávka po iPhonech v Číně naopak roste. Jak se budou prodeje vyvíjet v nadcházejících měsících je zatím otázkou budoucnosti, ale díky vřelým vztahům s východem má jablečná společnost slušně nakročeno k tomu stát se opět dominantní značkou. Konec konců, iPhone 11 v Číně slaví pozoruhodný úspěch, ač se celkové prodeje telefonů prudce propadly jak pod tíhou konkurenčním zařízení, tak právě kvůli nejistým vztahům se západem. Uvidíme, jestli si Apple dokáže udržet spotřebitele na své straně.

Dnes nejčtenější

.