Zavřít reklamu

Je to již pár týdnů, co jsme naposledy informovali o krádeži v jablečném obchodě. Při té poslední došlo k ozbrojené přestřelce, při níž lupič přišel o život. Bohužel se v poslední době nejedná o ojedinělé případy a díky vyšší cenovce zboží i minimálnímu zabezpečení Apple Storů jsou podobné případy na denním pořádku. Nejinak tomu bylo i v americkém Tennessee, kde zločinci vykradli tamní pobočku a odnesli si zboží za více než 9 tisíc dolarů, tedy v přepočtu za více než 200 tisíc korun.

Další týden, další opovážlivá krádež v jablečném obchodě. Tentokrát se incident udál ve státě Tennessee, kde se gang tří zločinců rozhodl obohatit na místním Applu Storu a při své návštěvě si odnést také pár věcí na památku. Dohromady lupiči ukradli 17 chytrých hodinek Apple Watch v hodnotě přes 9 tisíc dolarů, a to nepozorovaně. Ztrátu se podařilo odhalit až pomocí záznamu z bezpečnostních kamer, které zachytily tři osoby, jak prochází kolem pultu se zařízeními a strkají si je do kapes. Jednalo se přinejmenším o drzé gesto, jenž mohlo skupinu jednoduše prozradit. Ani jeden ze zločinců zatím nebyl vypátrán a jediným vodítkem je právě záznam, na němž mají podezřelí zahalené obličeje. Z tohoto důvodu prosí policie tamní občany, aby informovali bezpečnostní složky, pokud na některého z lupičů narazí.

Zda se podaří ukradená zařízení vystopovat a navrátit je zatím otázkou budoucnosti, ale jisté je, že se podobné akce budou opakovat. Apple sice zapracoval na zabezpečení obchodů a v mnoha případech lze zboží vysledovat, avšak občas se najdou zločinci, kterým jejich přečin zkrátka projde. Naštěstí krádež neskončila tak tragicky jako v předchozím případě a jedinou škodou byly právě zcizené Apple Watch. S přepadením z minulého roku, kdy si gang odnesl zařízení v hodnotě vyšší než milion dolarů, se to však rovnat nemůže. Uvidíme, zda se jablečná společnost poučí, nebo nás čeká další série krádeží a v horším případě ozbrojených přepadení.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější