Zavřít reklamu

Americký prokurátor rozeslal oficiální dopis adresovaný vedení společností Google, Samsung a Apple, ve kterém se v podstatě podivuje nad tím, že v současné technologické době, nejsou schopni výše uvedené společnosti vyvinout systém, který by zabránil vysokému a stále rostoucímu počtu krádeží. Prokurátor Schneiderman nereaguje jen na samotné krádeže, daleko víc ho trápí následky těchto krádeží, při kterých jsou oběti často fyzicky napadeny a nezřídka skončí s bodným nebo dokonce střelným poraněním. To vše jsou někteří lidé schopni udělat kvůli pouhému telefonu.

Jako příklad za všechny uvádí prokurátor případ starý téměř rok, během kterého byl šestadvacetiletý kuchař zabit kvůli telefonu Apple iPhone, který mu byl následně odcizen. Dále se pak hovoří o případu z letošního roku, ve kterém skončili tři lidé s bodným poraněním při souboji o iPhone. Jen v loňském roce se stalo v New York City 11 447 krádeží produktů společnosti Apple.

„Zkouším pochopit, proč společnosti které vyrábí sofistikované přístroje, jakými jsou výrobky společnosti Apple, nejsou schopné vyvinout technologii, která by ukradená zařízení vyřadila z provozu a tím by demotivovala zločince,“ uvádí v dopise pro Tima Cooka prokurátor Schneiderman. Prokurátor zašel dokonce tak daleko, že na závěr připsal názor, podle kterého by bylo velmi znepokojující, kdyby se ukázalo že společnosti nevyvíjí tyto technologie schválně s tím, že z náhrad za ukradené přístroje které si jejich původní majitelé zakoupí, dále profitují. Apple samozřejmě jak víte nabízí Find My iPhone, ovšem většina dnešních zlodějů v USA jsou poměrně sofistikovaní zločinci, kteří samozřejmě vědí, jak iPhone okamžitě restorovat a připravit k prodeji téměř jako nový.

iXc9cmOcJbWE

*Zdroj: bloomberg.com

Související články

Dnes nejčtenější