Zavřít reklamu

Streamovacími platformami, ať už hudební nebo herními, se to v technologickém světě jen hemží a konkurence je v mnoha případech nekompromisní. Přesto se v nejnovější zprávě služba Spotify pochlubila s růstem předplatitelů, který během několika let dosáhl astronomického čísla 113 milionů. Číslo se navíc týká pouze platících uživatelů, tudíž celkový počet je mnohonásobně vyšší. Platforma má tak drtivý náskok před konkurenční Apple Music, která se pohybuje kolem 60 milionů uživatelů.

Pokud někdo zmíní hudební streamovací službu, většině lidí se vybaví ikonické Spotify. Od června letošního roku, kdy se společnost chlubila 108 miliony platícími uživateli, se počet zvýšil na 113 milionů a celkové číslo aktivních uživatelů využívajících také bezplatnou verzi se během září ustálilo na 248 milionech. Podle nejnovějšího prohlášení Spotify měsíčně naláká dvakrát tolik nových zákazníků co konkurenční Apple Music, jenž využívá na 60 milionů lidí. Raketový růst tohoto giganta se tak pravděpodobně v příštích měsících jen tak nezastaví. Kromě toho se představitelé společnosti zmínili, že angažovanost a odezva uživatelů je mnohonásobně vyšší než u konkurence, díky čemuž se spotřebitelé ke službě pravidelně vrací. Konec konců, největší růst Spotify zaznamenalo v době, kdy služba zavedla speciální balíček pro studenty, jehož cena se pohybuje kolem lidových 2.99 eur za měsíc, tedy zhruba něco málo přes 60 korun.

Velký vliv na příliv nových předplatitelů má také akce, která umožňuje dosud nezaregistrovaným uživatelům získat až 3 měsíce zdarma. Otázkou tedy zůstává, zda se Apple rozhodne zavést podobný přístup, jenž by potenciálně mohl vyústit v rychlejší růst Apple Music. Platforma je prozatím lákavá spíše pro majitele jablečných zařízení, jejichž procento je o poznání nižší než lidí využívajících Android. V každém případě se jedná o pozoruhodný výsledek a většina analytiků očekává, že do roku 2020 se Spotify podaří vyšplhat na 150 milionů platících uživatelů. Tímto tempem by se nejednalo o nic nereálného.

Dnes nejčtenější

.