Zavřít reklamu

Apple Music a Spotify jsou největšími rivaly na poli streamování hudby, a tak není divu, že se neustále snaží získat větší část uživatelů na svou stranu. Zatímco ve prospěch Spotify hraje především jeho delší dostupnost na trhu a spolupráce s různými partnery (například na poli telefonních operátorů), Apple Music naopak těží ze své přítomnosti v každém jablečném zařízení.

Zatímco celosvětově se může Spotify chlubit mnohem vyšším počtem platících i neplatících zákazníků, ve Spojených státech dochází k obratu. Obě služby zde mají více než 20 milionů předplatitelů, ale prvenství patří momentálně Apple Music. Alespoň to tvrdí přední americký hudební distributor. Ten totiž ve zprávě uvádí, že při zkoumání předplatitelů streamovacích služeb skončila ta od Applu na prvním místě. Přesná čísla bohužel zveřejněna nebyla. Naplnila se tak očekávání z počátku roku, o kterých jsme vás informovali. Wall Street Journal přišel v únoru se zprávou, že Apple Music během letošního léta předstihne v USA počtem platících předplatitelů Spotify. Odhad to byl správný, dokonce se možná naplnil ještě dříve, než se původně očekávalo.

Bude takto vypadat Hudba v iOS 12?

V květnu jsme se od Tima Cooka dozvěděli, že Apple Music má celosvětově více než 50 milionů uživatelů. Spotify má v tomto ohledu stále velký náskok, protože ke konci března letošního roku registrovalo 75 milionů platících předplatitelů. Společně s bezplatnou verzí se jedná dokonce o 170 milionů aktivních uživatelů. Uvidíme tedy, kde až se tato neuvěřitelná čísla zastaví a kdo nakonec bude vítězem. Nebo mohou být na tomto poli dva silní hráči s podobným počtem předplatitelů?

Apple Music vs Spotify FB

Související články

Dnes nejčtenější

.