Zavřít reklamu

Rychlá, kvalitní a komplexní komunikace je v dnešním uspěchaném světě často velmi potřeba. Největší světoví giganti fušující do technologického odvětví si jsou této skutečnosti samozřejmě velmi dobře vědomi, a proto se ji logicky snaží nějakým způsobem využít ve svůj prospěch. Některým společnostem včetně Applu se to už povedlo téměř dokonale, jiné však na svůj vstup do této vybrané smetánky stále čekají. O svou vstupenku se nyní velmi aktivně přihlásil Amazon, který se začal minulý týden dotazovat svých zákazníků na potenciální funkce, které by rádi v amazonské komunikační platformě viděli.

Nabídne opravdu mnoho

Anytime, jak svou službu Amazon sám nazval, by měla podle všeho obsahovat celou škálu prvků, které známe napříč mnoha platformami. Propojit by měla textové zprávy, volání, videochat, skupinové chaty a volání, různé skupinové funkce či sociální sítě. Neměl by tak například být problém, když se uživatel rozhodne pro sdílení fotografie na instagram či jinou síť. Anytime mu pravděpodobně nabídne rychlou možnost sdílení a to dokonce i z chatovacího okna.

Jak už jsem zmínil výše, Anytime by měl nabídnout zajímavé skupinové funkce. Po vzoru Messengeru by si tak například měli uživatelé bez problému zahrát nejrůznější hry či podobné záležitosti. Přes službu by však mělo i poměrně snadno objednat jídlo, sdílet svou přesnou polohu či poslouchat hudbu. Více informací však v tuto chvíli dostupných není. Je to škoda, minimálně otázka hudby by mě osobně zajímala asi nejvíce. Je ale vcelku pravděpodobné, že se bude jednat spíše o nákupy, než o cokoliv jiného. Měli bychom si totiž uvědomit, že se Amazon právě obchodováním zabývá ve velké míře a proto bude nejspíš chtít vytěžit co nejvíce i pro svůj nákupní sektor.

Velice netradiční integrace kontaktů

Integrace kontaktů je jedna z věcí, která může u nové platformy velmi překvapit. Slogan celého projektu totiž hlásá, že se mohou uživatelé společně setkávat jen za pomocí jejich jména. Vypadá to tedy, že telefonní číslo nebude hrát příliš velký prim. Uživatel se pravděpodobně jen zaregistruje do sítě a rázem bude mít celý svět jak na dlani

 

Je však snaha Amazonu o vytvoření konkurenceschopné komunikační platformy skutečně jen pokusem o vstoupení na trh, či je za tím něco hlubšího? Těžko říci, je to ale velmi možné. Novinky, které by totiž měl přinést na podzim nový iOS 11 (a které se samozřejmě týkají i zpráv) by mohly propast mezi Applem a zbytkem světa prohloubit natolik, že už by zřejmě každý nový konkurent v tomto světě tvrdě narazil. Je tedy možné, že se chce v tomto směru Amazon alespoň nějakým způsobem ještě rychle na tomto poli zapsat. Dokud však není samotná aplikace venku, je předčasné spekulovat. Nechme se tedy překvapit.

amazon-anytime-chat-app-1

Dnes nejčtenější

.