Zavřít reklamu

Že se mnohé společnosti nebojí kopírovat produkty Applu není ničím překvapivým. Jako překvapující však lze do jisté míry označit to, že se k podobným věcem uchylují i společností skutečně velké a známé jako například Xiaomi či Huawei. První jmenovaná se ostatně v minulosti již několikrát vytasila s produktem, který by jako z oka vypadl produktu z dílny Applu. A jak se zdá, tato kopírovací mánie stále nekončí. 

Xiaomi se chystá podle dostupných informací již velmi brzy světu představit zbrusu nové chytré hodinky, které by měly nést název Mi Watch. Oficiální materiály pro média sice zatím drží tato společnost pod pokličkou, její utěsnění však před pár dny zaskřípalo a na internet se dostalo hned několik PR grafik, které design hodinek odhalují. A zřejmě vás nepřekvapí, že ten je skutečně velmi podobný Apple Watch. Jak můžete na galerii vedle tohoto odstavce vidět, Xiaomi zvolilo stejný tvar, +- stejný poměr displeje k tělu, digitální korunku na pravé straně, podlouhlé “fazolovité” tlačítko a dokonce i umístění mikrofonu mezi těmito dvěma prvky. Mi Watch se od Apple Watch alespoň podle prvních obrázků výrazněji liší de facto jen v uchycení řemínku a zakulacení hran, které u nich není tak výrazné. 

Přestože se jedná o skutečně evidentní kopii, která velmi pravděpodobně porušuje některé patenty Applu, je velmi pravděpodobné, že nad tímto produktem Apple mávne rukou a Xiaomi jej bude moci bez problému prodávat. Proč? Zkrátka proto, že soudní tahanice bývají v podobných případech neuvěřitelně dlouhé a ve výsledku většinou ani prodejům nezabrání. Applu tak nezbude nejspíš nic jiného, než se pokusit své Watch do budoucna vytvořit zkrátka tak, aby byly pro konkurenci designově nenapodobitelné. A i když se tímto směrem nevydá, jeho smartwatch budou mít stále výhodu spolehlivého watchOS, který se zatím nikomu spolehlivě napodobit nepodařil.

Související články

Dnes nejčtenější

.