Zavřít reklamu

Nejnovější generace jablečného telefonu je již nějakou dobu venku a není pochyb o tom, že se Apple trefil do černého. iPhoney 11 a 11 Pro jsou prodejním hitem a sklízí samé pochvalné recenze. Jejich nejsilnější stránkou není ale pouze design nebo hardwarová stránka, nýbrž dvojitý či trojitý fotoaparát, který se v lecčem vyrovná i dražším přístrojům a nabízí dosud nevídané možnosti.

Většina filmařů a fotografů se raději drží v zajetých kolejích a jen málokteří z nich by si dovolili vůbec srovnávat kvalitu mobilního fotoaparátu a například klasické zrcadlovky. Nejnovější generace jablečného telefonu ale toto smýšlení drasticky pozměnila a o kvalitě trojitého fotoaparátu se pochvalně vyjadřují i velikáni filmového průmyslu. Kromě nich v iPhonu 11 a 11 Pro ale nacházejí zálibu i ostatní tvůrci, jako například Selena Gomez, jejíž nový videoklip byl natáčen výhradně pomocí nového telefonu od Applu. Se svým výsledkem se pochlubil také profesionální fotograf Jonathan Morrison, který se pokusil natočit několik záběrů pro umělkyni Teror Jr, a to bez jakéhokoliv externího vybavení a ideálních světelných podmínek. Jednoduše tak zvolil standardní režim natáčení a jedinou jeho pomůckou byl stativ a pouzdro, díky němuž mohl telefon lépe uchytit.

Výsledek překvapil i skeptiky a není divu, že spousta umělců nahradila své drahé vybavení právě iPhonem 11. Svou kvalitou se může rovnat i profesionálním fotoaparátům a běžným uživatelům bohatě postačí. To světu dokázal i Peter McKinnon, známý pro své záběry přírody a různých scenérií. Ve svém krátkém snímku The Mountains Won’t Remember Me se pokusil zachytit krásu mlhou obklopených hor, kde nechybí ani detailní popis jak k finálnímu výsledku došel a krátké sestřihy z jeho cesty. Na videa se nicméně podívejte sami, avšak pokud iPhone 11 vlastníte, asi pro vás nebudou příliš velkým překvapením. Apple si s fotoaparátem zkrátka vyhrál a nezbývá než čekat, zda nás s vydáním další generace nemine obdobná revoluce.

Související články

Dnes nejčtenější

.