Zavřít reklamu

Začátek představení nových iPhonů si vzal na starost opět sám Tim Cook, který se nechal slyšet, že zatímco loňský iPhone XR byl nejpopulárnější telefon na světě, iPhony XS a XS Max byly zase nejpokročilejšími. Záhy přišly na řadu iPhony 11 a poté iPhony, které podle Tima skutečně sahají hranice technologií. Seznamte se s iPhony 11 Pro.

Specifikace iPhone 11 Pro

Nové iPhony 11 Pro jsou nejpokročilejší a nejúžasnější telefony, které Apple dle svých slov stvořil. I proto je to první telefon, který Apple nazývá “Pro”. Rámeček je jako u loňských modelů z oceli, záda pak z jediného kusu skla. Podle Applu se jedná o nejpokročilejší design, který Apple kdy ukázal. Novinka je opět nabízena ve dvou velikostech – 5,8” a 6,5”. Ty nabízí 458 ppi jemnost, ale také jas 1200 nitů, Tap to wake, jsou ale také o 15 % šetrnější na spotřebu energii a nabízí kontrast 2 000 000 : 1. Jedná se tedy dle Applu o skutečně neuvěřitelný displej plný detailů, který pojmenoval Super Retina XDR. Jednat by se totiž mělo o typově stejný displej, jaký Apple použil ve svém Apple Pro Display XDR.

Srdcem novinky je nový čipset A13 Bionic, který nabízí například strojové učení skloubené s extrémně nízkou spotřebou baterie, což by se mělo ve výsledku projevit i na výdrži telefonu. Čipset se díky AI učí, jak šetřit energii. Dále nabízí speciální ovladač pro strojového učení, které by mělo být diky tomu ještě kvalitnější. Procesor je jako vloni vyroben 7 mm technologií a obsahuje na 8,5 miliardy tranzistorů, které zajišťují jeho vysoký výkon. CUP je o 20 % rychlejší než u A12 a o 40 % šetrnější k baterii a to především díky tomu, že procesor inteligentně zapojuje jen ty své části, které jsou potřeba pro fungování toho, co právě děláte.

Výdrž baterie u novinky je také velmi slušná. iPhone 11 Pro vydrží o 4 hodiny déle než iPhone XS, iPhone 11 Pro Max pak vydrží dokonce o 5 hodin déle, což je skutečně velký rozdíl. A co je nejlepší? K novinkám Apple přibalí i výkonnější nabíjecí adaptéry, díky kterým je budeme schopni dobíjet o poznání rychleji. Výkon adaptéru bude 18W.

Fotoaparát iPhone 11 Pro

Fotoaparát má celkem tři objektivy – širokoúhlý, ultraširokoúhlý zajišťující 120stupňový úhel a teleskopický. Všechny tři objektivy dokáží spolupracovat díky pokročilým funkcím procesoru a to de facto tak, že každá zachytí jeden snímek a z nich následně skládá fotky. Díky kombinacím jednotlivých objektivů lze navíc skvěle zoomovat a přibližovat si tak detaily. Snímky lze rozložit na tři různé fotky s jinou hloubkou, přičemž každý je zachycen jedním objektivem. I díky tomu jsou tak možné zachytit skutečně neuvěřitelné detaily a to i z velké blízkosti, což doposud umožňovaly maximálně zrcadlovky. Rychlost uzávěrky fotoaparátu dokonce umožňuje fotit kapky vody za letu. Širokoúhlý objektiv umožňuje fotit úžasně široké fotky a z těch následně vytvářet abstraktní obrázky. Veškeré focení je vylepšování pomocí strojového učení, které kombinuje až osm rozdílných fotek a vytváří z nich fotku co možná nejdokonalejší. De facto tedy pixel po pixelu optimalizuje celou fotku.

Co se pak týče videa, fotoaparát zvládá 4K v 60 FPS a samozřejmě s podporou HDR. Tyto schopnosti následně Apple demonstroval na skutečně povedeném videu profesionálního kameramana, které vzniklo v L.A. a zachycuje skutečně úchvatné detaily. Kvalitou je video skutečně bez problému srovnatelné s profesionálními kamerami za statisíce či miliony korun. To i díky tomu, že fotoaparát umožňuje spousty zajímavých možností editace, díky kterým lze záběry dostat skutečně na neuvěřitelnou úroveň. Telefony dále podporují Night Mode, který zesvětlí fotky či videa za nepříznivých světelných podmínek, audio zoom in video, auto adjust a 2x zoom in a 2x out.

Kvality fotoaparátu přišly následně na pódium potvrdit i profesionální filmaři, kteří si pochvalovali především možnosti využití jednotlivých objektivů odděleně, tedy každého zvlášť. De facto tedy můžete dostat čtyři různé záběry současně – konkrétně tedy ze tří objektů zadních a jednoho předního. Ostatně, aby si jej taky nepochvalovali. Jedná se totiž o nejkvalitnější videa, která kdy telefon zachytil.

Mezi další zajímavé přednosti telefonu pak patří použití nejodolnějšího skla, které kdy bylo na telefon použito,  či hned čtyři barevné varianty – olivová, vesmírně šedá, bílá a samozřejmě zlatá. Klasické logo Applu se přesunulo z horní části zad do jejich středu, což však vypadá na zřejmě lehce matných zádech skutečně velmi dobře. Skvělé je i to, že modul fotoaparátu je v barvě telefonu, díky čemuž tři vyčnívající čočky nejsou příliš výrazné.

Cena iPohne 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

Co se týče dostupnosti a ceny, nový iPhone 11 Pro začíná jako vloni na 999 dolarech, iPhone 11 Pro pak na 1099 dolarech. Co se týče kapacitních variant, dočkáme se opět klasické 64 GB, 256 GB a 512 GB varianty. Předobjednávky začínají i v České republice už tento pátek s tím, že doručení proběhne 20. září. Z nabídky se poroučí iPhone XS a XS Max a zůstávají v ní jen iPhone 8, který se bude prodávat za 449 dolarů a iPhone XR, který seženete za 599 dolarů.

Související články

Dnes nejčtenější

.