Zavřít reklamu

Nová generace jablečných telefonů je již nějakou dobu venku a ač se design od té předchozí příliš nezměnil a po hardwarové stránce došlo spíše k menším vylepšením, přesto mají novinky čím zaujmout. Řeč je samozřejmě o výrazně vylepšeném fotoaparátu, který nabízí skutečně parádní možnosti fotografování na smartphone a jak fotografové, tak filmaři jsou z něj unešeni. Není divu, fotoaparát může směle konkurovat i těm nejdražším profesionálním fotoaparátům a ty levnější bez větších problémů porazí na plné čáře. Jak si ale povede ve srovnání s bezzrcadlovkou za 13 tisíc dolarů, tedy v přepočtu zhruba 300 000 korun?

Ač by se mohlo zdát, že iPhone proti 100 MPx  zrcadlovce Fujifilm GFX100 nemá šanci, není tomu tak. Fotografie byly sice pořízeny v RAW formátu (který Apple v nativní aplikaci nepodporuje) a následně upraveny, ale přesto se jedná o překvapivý výsledek. Rozdíl by totiž mohl posoudit jen znalec a běžný uživatel by mezi těmito dvěma fotkami jen stěží dokázat rozlišit, na jakém zařízení byly pořízeny. Jablečný telefon a fotoaparát Fujifilm navíc dělí 12 tisíc dolarů, což je vzhledem k výsledné kvalitě přinejmenším zajímavý nepoměr. V každém případě bylo poměrně zajímavé sledovat, jak snímání fotografií probíhalo. Vše totiž Photoshop Dad zachytil na svém videu a popsal i metody, pomocí kterých k výsledku došel. Vše tedy nakonec záleží na subjektivním dojmu a také na tom, kolik peněz je ochoten fotograf vydat. Jisté je, že iPhone běžným uživatelům bohatě postačí.

Není pochyb o tom, že se fotoaparát letošních iPhonů Applu skutečně povedl a naprosté většině uživatelů bohatě vystačí. Ostatně, jedná se o jeden z nejlepších, ne-li nejlepší fotoaparát, který je v současnosti na smartphonech dostupný. Bude velmi zajímavé sledovat, zda se Applu podaří v následujících letech úroveň této části telefonu ještě pozvednout, jelikož už nyní se zdá, že dosáhl pomyslného vrcholu.

 

Související články

Dnes nejčtenější

.